DERNEK ARAÇ SATIŞI

• Değerli kardeşim;
    Konuya tam manasıyla haiz olamamakla birlikte bildiğim kadarıyla araç satışları derneklerin bizim mevzuatımıza göze satış işlemini sirkülere nazaran yapabiliriz diye düşünüyorum. Derneklerle ilgili araç satış konulu sadece bir tek genelgeye rastladım. 2005/22 Kolay gelsin...

• Sayın meslektaşım 2003/24 genelgeye bir göz atmanızı öneririm. Selamlar....

Erkan beyin bahsettiği 2003/24 nolu genelgede net açıklama mevcuttur.Kendilerine teşekkür ediyorum.

• Sayın meslektaşım 2003/24 genelgeye bir göz atmanızı öneririm. Selamlar....

27.10.1988 gün ve 70 sayılı ve 15.06.2001 gün ve 19 sayılı genelgelerimizde belirtilen hususlar ile yukarıda belirtilen açıklamalar ışığında; dernek adına noterliklerde işlem yapılması esnasında, öncelikle derneğin gerçekten var olup olmadığı, gelen kişinin dernek yetkilisi bulunup bulunmadığı ve yapılması istenen işlemi yapma yetkisinin olup olmadığı saptanmalı, buna ilişkin belgeler istenmeli, ibraz edilen belgelerle kesin bir kanaate varılamaması halinde ise karar defterinden başka dernek tüzüğü ile o kişilerin göreve seçildiklerine dair kurul mazbatalarının da istenmesi uygun bulunmaktadır. Yine Kamu Net Projesi hakkındaki genelge hükümleri doğrultusunda tapuda işlem yapılmasını gerektiren işlemler yönünden valiliklerce verilen dernek tescil numarasına dair kayıtlara da iş kâğıdında yer verilmesi gerekmektedir. Ayrıca tüzükte belli tasarrufların yasaklanabileceği veya belli şartlara tabi kılınabileceği mümkün bulunduğundan tüzüğün incelenmesi ve taşınmaz devrini gerektiren hallerde ise genel kurul kararının aranması gerektiği düşünülmektedir.

Erkan beyinde işaret ettiği üzre genelgeyi incelediğimde
    1-Dernekler masasından faaliyet raporu
    2-Dernek tüzüğü
    3-İmza sirküleri ve sirkülere müstenidat olarak bu evrakların eklenmesi
    Şayet araç satışlarında şahıs firmaları gibi bir tedbir yok ise yapılması yorumunu yapıyor saygılar sunuyorum.

• Erkan beyin bahsettiği 2003/24 nolu genelgede net açıklama mevcuttur.Kendilerine teşekkür ediyorum.

Değerli ağbeyim rica ederim biraz bürokrasisi fazla lakin temiz iş. Selam ve saygılar....

<p>"Sabrın kendisi acıdır, lakin meyvesi tatlıdır"</p>

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen Erkan ().

• sevgili google Erkan kardeşim..
    allah senin yokluğunu aratmasın.
    saygılarımla..

Teşekkür ederim değerli ağbeyim Allah sizlerinde yokluğunu aratmasın ne mutlu ki sizler gibi ağbeylerim var. Saygı ve Selamlar....