Protesto hk.

• Öncelikle kolay gelsin arkadaşlar. Dün bir banka senet getirdi. Yalnız senedin önyüzünde alacaklı A borçlu B birde kefili yine A. Ben kısa bir değerlendirmeden sonra senedin şekil noksanlığından mütevellit iade ettim. Senedin şekli aynen yukarıdaki anlattığım gibi olup, arkasındada bir c firmasının cirosu var.

Bugün C firmasının avukatı arayıp firmamın aval konusu var vs.ös. deyip hak zayiinden bahsedip, senedi niçin iade ettiğimi sordu . Bende cevapladım tabi. Yalnız avukatları bilirsiniz, dayanak isteyip durdu. Bende gerek TTK gerekse TNB den yazılı bir varaka aramama rağmen nokta atışı mahiyetinde bir sonuca ulşamadım. Sizlerden konuyla ilgili bilgiler rica ediyorum. Şimdiden ilginize teşekkürler.

ÖNEMLİ OLAN RUH GÜZELLİĞİ DEĞİL, RUS GÜZELLİĞİDİR!....

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen Murad ().

• Murat Kardeşim;

Kefilin de alacaklı ile aynı tüzel kişi olması durumu sanırım ciro sırasında senede yazılmıştır. Yoksa ilk düzenleme sırasında böyle bir hataya düşüleceğini pek ummuyorum. Sizin yapmanız gerekenin banka ile görüşerek protesto talep yazısına sadece asıl borçlunun protesto edilmesi hususunu yazdırarak işlemi yapmanızdır, diye düşünüyorum.

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...

• Murat Kardeşim;

Kefilin de alacaklı ile aynı tüzel kişi olması durumu sanırım ciro sırasında senede yazılmıştır. Yoksa ilk düzenleme sırasında böyle bir hataya düşüleceğini pek ummuyorum. Sizin yapmanız gerekenin banka ile görüşerek protesto talep yazısına sadece asıl borçlunun protesto edilmesi hususunu yazdırarak işlemi yapmanızdır, diye düşünüyorum.

Teşekkürler Özgür'üm,
    İşlem icra talebi çift muhattaplı olduğu için iadesin dün yaptık. Dolayısıyla artık protesto edilmesi mümkün gözükmüyor. Bilgini paylaştığın için teşekkürler.