Düzenleme işlemler

• İfrazı yapılmamış olan hisseli tapuda, kişi hissesini başka bir kişiye satmak istiyor. Tapuda yapılamayan bu satışı biz noterliklikte Satış Vadi yapabilirmiyiz... Bilgileriniz için teşekkürler.

• ifrazı mümkün olup olmadığı yönünde araştırma yapılması gerekli olduğundan ve bunuda sizin yapma şansınız olmadığından, yapmamanızı tavsiye ederim, zira tapuda satışı mümkün olmayan yerlerin noterlikte satış vaadi yapılması doğru değildir. saygılarımla,

• Hissenin tamamı satılıyor,almağı vaad edende gayrimenkulün her türlü hukuki durumunu biliyorsa, "Diğer hissedarların şufa davası açabilecekleri dahi varsayılarak" gayrimenkulün ilgili belediyeden alınacak rayic değeride esas alınarak satış vaadi yapılmasında noterlik açısından bir sakınca olmadığını düşünüyorum.Selamlar.

• Eğer satış vaadi sözleşmesi gereğini yerine getiremiyorsa satış vaadi sözleşmesi yapmanın mantığı nedir, öğrenmek için soruyorum.

• Eğer satış vaadi sözleşmesi gereğini yerine getiremiyorsa satış vaadi sözleşmesi yapmanın mantığı nedir, öğrenmek için soruyorum.

Soruyu pek anlamadım ama şöyle diyebilirim,Satış vaadi sözleşmesi bir akittir.İleride akde muhalefet eden taraf diğer tarafın göreceği zararı tazmin etmekle mükelleftir.Başkabir deyimle satmağı vaad eden taahhütünü yerine getirmez ise en azından aldığı bedeli iade etmekle mükellef olup buda almağı vaad eden için bir teminattır diye düşünüyorum.selam ve sevgilerimle.

• MURİSTEN GELEN TAŞINMAZDA HİSSEDARLAR BİR ARAYA GELEMİYOR VE BİR VEYA BİRKAÇI DA SATACAK İSE O ZAMAN SATIŞ VAADİ YAPILABİLİR.
    BİZ TALEPLERİN %90 INI YAPIYORUZ
    HATTA İÇİNE VEKALETNAMEDE YAZIYORUZ Kİ İLERİDE HİSSEDARLAR TAPUYA GİTMEDEN İNTİKAL VE SATIŞ GERÇEKLEŞEBİLSİN MAHKEME HÜKMÜNE İHTİYAÇ OLMASIN DİYE

• MURİSTEN GELEN TAŞINMAZDA HİSSEDARLAR BİR ARAYA GELEMİYOR VE BİR VEYA BİRKAÇI DA SATACAK İSE O ZAMAN SATIŞ VAADİ YAPILABİLİR.
    BİZ TALEPLERİN %90 INI YAPIYORUZ
    HATTA İÇİNE VEKALETNAMEDE YAZIYORUZ Kİ İLERİDE HİSSEDARLAR TAPUYA GİTMEDEN İNTİKAL VE SATIŞ GERÇEKLEŞEBİLSİN MAHKEME HÜKMÜNE İHTİYAÇ OLMASIN DİYE

Değerli meslekdaşım; miras yoluyla intikal eden gayrimenkullerin veraset ilamı mucibi;mirasçılar arasında satış vaadi olarak değil de "Miras hissesi temliki" sözleşmesi yapmak daha uygun olur diye düşünüyorum.Selamlar sevgiler.

• AYRICA İFRAZININ MÜMKÜN OLUP OLMADIĞINI BİLDİĞİNİ NOTERİ BU İŞTEN VARESTE TUTARIZ BEYANI İLE BÜTÜN TALEPLER YAPILABİLİR BU SORUN TEŞKİL ETMEZ.
    ANCAK YAPARKEN EMLAK RAYİÇ BEDEL YAZISI , ÜÇER FOTOĞRAF VE TAPU KAYDI İSTİYORUZ

EĞER İÇİNE VEKALETNAME YAZARSANIZ MAHKEMEYE GİTMEDEN
    VEKALET YAZILMAZ İSE 10 YIL İÇERİSİNDE DAVA AÇILARAK
    EĞER TASARRUF ALICIYA GEÇMİŞ V E KULLANIYOR İSE MÜRÜR ZAMAN İŞLEMEZ

• Değerli meslekdaşım; miras yoluyla intikal eden gayrimenkullerin veraset ilamı mucibi;mirasçılar arasında satış vaadi olarak değil de "Miras hissesi temliki" sözleşmesi yapmak daha uygun olur diye düşünüyorum.Selamlar sevgiler.

biz genelde gayrimenkul satış vaadi yapıyoruz ismi farklı aslında oda bir satış vaadidir.

• Soruyu pek anlamadım ama şöyle diyebilirim,Satış vaadi sözleşmesi bir akittir.İleride akde muhalefet eden taraf diğer tarafın göreceği zararı tazmin etmekle mükelleftir.Başkabir deyimle satmağı vaad eden taahhütünü yerine getirmez ise en azından aldığı bedeli iade etmekle mükellef olup buda almağı vaad eden için bir teminattır diye düşünüyorum.selam ve sevgilerimle.

Soru şu; Satış vaadi sözleşmesinin gereği nedir? bunu biliyorsunuz, işte o sözleşmenin gereğini yerine getirilemiyeceğini biliyorsanız yinede yaparmasınız. farzı misal 20.000 dönümden küçük bir tarlanın yarı hissesini başka bir kişiye satmayı vaad ederse satış vaadi sözleşmesi yaparmısınız?

• Soru şu; Satış vaadi sözleşmesinin gereği nedir? bunu biliyorsunuz, işte o sözleşmenin gereğini yerine getirilemiyeceğini biliyorsanız yinede yaparmasınız. farzı misal 20.000 dönümden küçük bir tarlanın yarı hissesini başka bir kişiye satmayı vaad ederse satış vaadi sözleşmesi yaparmısınız?

Bahsettiğiniz tarım arazisi olup, konumuzla pek alakalı olabileceğini düşünmüyorum.Beni daha fazla yorma genç arkadaşım :) :) :)

• Konumuzla alakalı olmadığını biliyorum, o yüzde farzı misal dedim,
    Benim görüşüm, tapuda tescili mümkün olmayan hiç bir satış vaadinin yapılamayacağı yönündedir.

Sizi yorduğum için özürdilerim, bilgilerinizi paylaştığınız için ayrıca tşk ederim, saygılar.

• Konumuzla alakalı olmadığını biliyorum, o yüzde farzı misal dedim,
    Benim görüşüm, tapuda tescili mümkün olmayan hiç bir satış vaadinin yapılamayacağı yönündedir.

Sizi yorduğum için özürdilerim, bilgilerinizi paylaştığınız için ayrıca tşk ederim, saygılar.

:) :)Bizim işlerin içine farzımahal girdiğinde hukuki boyutu değişir.

• Konuyu konsept dışına taşırmaya çalışıyorsunuz sayın yönetici yardımcısı, ben konuya bağlı kalmaya çalışıyorum, lütfen konunun ciddiyetini bozmayalım, hatta siz yönetici olarak biz üyeleri bu yönde uyarmanız gerekir, ama nedense sizi ben uyarmak zorunda hissettim, saygılar.

konsept: sedat arkadaşım, ifrazı yapılmamış dediğinizden ben ifrazı mümkün değil gibi anlıyorum, eğer ifrazı mümkün değilse satış vaadi sözleşmesi yaplımasının etik olarak doğru olmadığını düşünüyorum.

• Konuyu konsept dışına taşırmaya çalışıyorsunuz sayın yönetici yardımcısı, ben konuya bağlı kalmaya çalışıyorum, lütfen konunun ciddiyetini bozmayalım, hatta siz yönetici olarak biz üyeleri bu yönde uyarmanız gerekir, ama nedense sizi ben uyarmak zorunda hissettim, saygılar.

konsept: sedat arkadaşım, ifrazı yapılmamış dediğinizden ben ifrazı mümkün değil gibi anlıyorum, eğer ifrazı mümkün değilse satış vaadi sözleşmesi yaplımasının etik olarak doğru olmadığını düşünüyorum.

:o :o :o verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.

• Cabir bey eğer bu özür, tarafıma yapılmış bir dilekse, kendi adıma, her hangi bir rahatsızlık vermediğinizi bilmenizi isterim, saygılarımla,

• Arkadaşlar bilgileriniz için çok çok teşekkür ediyorum sevgilerle sizleri seviyorum...