TNB SİTESİ ALINTI VE YAPILABİLECEKLER

• Değerli abim

Üsküdar 12. Noterliği Başkatibi Yahya ÖZDEMİR'den gelen mail aşağıdadır.

Bu yazı TNB sitesinden alıntıdır...
    Noter Katiplerinin ise -örneğin bundan böyle- Adalet Meslek Okulu mezunları arasından Odalara kaydını yaptırmış Katip Adayları arasından -gibi kriterler -alınabilmelidir. En az iki yılda bir meslek eğitimleri tekrarlanmalıdır. Meslek güvenceleri sağlanmalıdır. Sağlık ve özel emeklilik gibi destekleyici olanaklar sağlanmalıdır.
    HINIS NOTERİ
    MİTHAT ÖZCAN

Değerli Meslektaşlarım,
    Deneyimli meslektaşlarımızdan bu konuda halimizi, durumumuzu ve isteklerimizi anlatabilecek bir dilekçe örneği yazılıp sitede paylaşmalırın rica ediyor, bu dilekçe örneğininde http://www.basbakanlik.gov.tr/…er/pApplicationEntry.aspx bu adreste yazılı bulunan form tüm meslektaşlarımız tarafından doldurularak gönderilmesi konusunun önemli olduğunu düşünüyorum, selam ve dua ile..

http://www.basbakanlik.gov.tr/…er/pApplicationEntry.aspx

Dilekçe örneği

Biz noterlik çalışanları Türkiye Genelinde yaklaşık 6000 kişiyiz.Yani 6000 aileyi temsil etmekteyiz.
    Çalıştığımız Noterliklerde hiç bir iş güvenliğimiz yok.İşveren konumunda olan noterin emir ve talimatları ile hareket etmekteyiz.Enbasit bir uyuşmazlık halinde kapı dışarı edilmek tehdidi ile karşı karşıyayız.
    Noterlik kanununda yapılması düşünülen değişikliklerde biz çalışanların durumlarının da göz önünde bulundurulmasını saygılarımızla arz ve talep ederiz.

• Muharrem bey ilginize teşekkür ederim.

Ben gönderdim bile;

Diğer meslektaşlarımızında duyarlılıkla dilekçelerini vermelerini temenni ederim.

• Bu yaşımda bende talepte bulundum.İnşallah gençlerimiz hiç zaman kaybetmeden dilekçelerini gönderirler.Ayrıca bunun Türkiye genelinde tüm noterlere basın aracılığı ilemi olur yoksa başka bir iletişim aracımı kullanılır,mutlaka duyurulması lazımdır diye düşünüyorum.

• Sayın Başbakan'ın, AKPM de dün yaptığı konuşmadan alıntı. "Vatandaştan gelen her talep dikkate alınmalıdır".

Alıntı

ÖZGÜR İLTAŞ
    Mesajınız başarı ile gönderildi.
    Başvuru Tarihi: 14.04.2011 16:32:29 / Başvuru Sayısı:398016

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...

• Sevgili adminim ve Muharrem Bey ilginize çok teşekkür ediyorum. Bende BİMER'e yazılı müracaatımı yaptım, tüm meslektaşlarımın en kısa sürede gereğini yapacaklarına ümidim tamdır. Saygılarımla...

• Bu yaşımda bende talepte bulundum.İnşallah gençlerimiz hiç zaman kaybetmeden dilekçelerini gönderirler.Ayrıca bunun Türkiye genelinde tüm noterlere basın aracılığı ilemi olur yoksa başka bir iletişim aracımı kullanılır,mutlaka duyurulması lazımdır diye düşünüyorum.

Cabir abi bizim basınımızda var Radyo Katibiadil ordan da yaparız duyuruları :D Ayrıca bende ilgili forumu doldurup yolladım...

<p>Başkaları hakkında kötü şey söyleyenlerin, kendilerine söyleyecekleri iyi bir şeyi yoktur...</p>

• Muharrem bey çok teşekkür ediyorum.

Ben de dilekçemi göndermiş durumdayım. Tüm meslektaşlarımın da en kısa zamanda dilekçelerini göndermelerini temenni ediyorum. Saygılarımla...

Başvuru Tarihi: 14.04.2011 17:08:56 / Başvuru Sayısı:398139

• Meslektaşlarımızı bu konuya duyarlı olmaya davet ediyorum, kimin başına ne geleceği belli olmaz ne kadar çok başvuru o kadar çok ilgi ile karşılaşırız selam ve dua ile...

Başvuru Tarihi: 14.04.2011 17:13:05 / Başvuru Sayısı:398149

<p>İNSANDA YOKSA EDEP... NEYLESİN MEDRESE NEYLESİN MEKTEP... OKUSA ALİM OLSA MERKEP... BAK YİNE MERKEP YİNE MERKEP...</p>

Başvuru Tarihi: 14.04.2011 17:43:07 / Başvuru Sayısı:398218

Başvuru Hareket(ler)i
    Başvuru Tarihi; Gönderen Kurum Gönderme Tarihi Alan Kurum
    Dilekçe Hakkı BİMER 15.04.2011 ADALET BAKANLIĞI
    Dilekçe Hakkı ADALET BAKANLIĞI 15.04.2011 HUKUK İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    Dilekçe Hakkı HUKUK İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 15.04.2011 KANUNLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız.

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen Mahmut Bürke ().

• Muharrem bey bu konudaki hassasiyetiniz için teşekkür ederim.
    Diğer bütün meslektaşlarımızında bu konu hakkında kararlı ve ilgili davranmalarını
    bekliyoruz.Unutulmamalı ki bir elin nesi var iki elin sesi var.

Başvuru Tarihi: 14.04.2011 21:06:45 / Başvuru Sayısı:398497

• Dün başvuru yapılmıştır..İnşallah dikate alınır...ve bu konuyu açan arkadaşımızdan da Allah razı olsun...Ayrıca http://www.türkiye.gov.tr dende bir başvuru yaplabilirmi..bilmiyorum ama cumhur başkanına varıncaya kadar şikaytinizi bildirebiliyorsunuz...Denemekte fayda var...

&quot;Insanlara en adil sekilde dagitilan nimet akildir. Çünkü kimse aklindan sikayetçi degildir.&quot;

Sevgili genç kardeşlerim için;
    Başvuru Tarihi: 15.04.2011 09:29:10 / Başvuru Sayısı:398847
    Başvurunuzu bu tarih/sayıyla takip edebilirsiniz.