WİNDOWS 7 DE HARD DİSKİNİZİ FORMATSIZ PROGRAMSIZ İKİYE BÖLME

• SAYIN MESLEKTAŞLARIM ;

DİYELİMKİ BİLGİSAYARINIZA FORMAT ATTINIZ SADECE C DİYE BİR BÖLÜM OLUŞTURDUNUZ....

SONRA SİZ BİDE D DİYE BÖLÜM OLUŞTURMAK İSTİYORSUNUZ İKİNCİ BİR BÖLÜM DAHA PROGRAMSIZ FORMATSIZ YAPABİLİRSİNİZ

buraya masaüstü görüntülerini adım adım ekledim resimleri sırasıyla incelerseniz iki tane yada daha fazla bölüme ayırabilirsiniz....

sıkıntı yaşanlar burdan yazabilir. yardımcı olurum

http://hotfile.com/dl/135858654/0ff1f5e/Yeni_Klasr.rar.html

RAR SİFRESİ : yunusemrekoroglu

saygılarımla...

• Bu açıklama güzel hoş olmuş ama sayın meslektaşım bahsettiğiniz işlem WİNOWS 7 işletim sistemleri için geçerli olduğunu biliyorsunuzdur sanırım..! (Not: bu işlemide amatör kullanıcalar için geçerli olmayıp, profesyonel kullanılıcalara tavsiye olunur.)

XP işletim sistemleri için ise Partition Magic adlı program ile yapabilirsiniz ancak buda profesyonel kullanıcılar için geçerli olup sakın kullanmanızı tavsiye etmem, olacak sorumluluklar tamamen tarafınıza ait olunacağı bilinesin....!

• Bu açıklama güzel hoş olmuş ama sayın meslektaşım bahsettiğiniz işlem WİNOWS 7 işletim sistemleri için geçerli olduğunu biliyorsunuzdur sanırım..! (Not: bu işlemide amatör kullanıcalar için geçerli olmayıp, profesyonel kullanılıcalara tavsiye olunur.)

XP işletim sistemleri için ise Partition Magic adlı program ile yapabilirsiniz ancak buda profesyonel kullanıcılar için geçerli olup sakın kullanmanızı tavsiye etmem, olacak sorumluluklar tamamen tarafınıza ait olunacağı bilinesin....!

zaten başlıkta belirttim windows 7 için diye sağlıklı bir yol

partition magic programları pek tavsiye edilmez sağlıklı deil şuan yaptıgında anlamasanda ilerde ille bir sorun çıkartır...

• 2.olarak XP işletim sistemi önermem Windows XP için güncelleştirmeleri kapadı.Artık Destek vermiycek açıklar olursa kapatmıycak kısacası artık güncelleştirme çıkarmıycak Windows 7 ye geçmelerini tavsiye ederim.İleriye dönük XP nazaran daha iyi olur performans olarakda pek fark yok gibi extra özelligi yukarda bahsettiğim konu en basit farkı var XP de yok ama Windows 7 de var

• 2.olarak XP işletim sistemi önermem Windows XP için güncelleştirmeleri kapadı.Artık Destek vermiycek açıklar olursa kapatmıycak kısacası artık güncelleştirme çıkarmıycak Windows 7 ye geçmelerini tavsiye ederim.İleriye dönük XP nazaran daha iyi olur performans olarakda pek fark yok gibi extra özelligi yukarda bahsettiğim konu en basit farkı var XP de yok ama Windows 7 de var

Windows 7 sizce güvenli mi... Ne dersiniz Yunus bey (En fazla yarım saatimi alır....C:\

"Insanlara en adil sekilde dagitilan nimet akildir. Çünkü kimse aklindan sikayetçi degildir."

• Windows 7 sizce güvenli mi... Ne dersiniz Yunus bey (En fazla yarım saatimi alır....C:\

ŞU MAKALEYE BİR BAKIN

Şimdi bir başka araştırma Windows 7'nin XP Mode özelliğiyle ilgili daha önce ele alınmayan gerçekleri ortaya koyuyor. Bu araştırmaya göre XP Mode güvenlik riski yaratmak bir yana, güvenliği arttırıyor. Saldırganların zararlı kod çalıştırma yeteneklerini büyük ölçüde kısıtlıyor.

XP Mode bunu nasıl yapıyor? Aslında oldukça basit, yazılımsal sanallaştırma yazılımlarında bulunan bazı güvenlik açıkları, Windows 7'nin XP Mode'u donanımsal olduğu için burada işe yaramıyor. Bu yüzden hackerların elinde bulunan pek çok araç işe yaramaz hale geliyor. Bu sayede çıktığı günlerde Windows 7, kendisinden önce gelen Windows sürümlerine göre çok daha güvenli olacak.

Elbette hiçbir bilgisayar sistemi asla ve asla tam olarak güvenli değildir. Yeni Windows sürümünde de pek çok güvenlik açığı ortaya çıkacak ve zamanla kapatılacaktır. Güvenlik açıkları, yazılımların yaşam döngüsünün bir parçası. Mevcut açıklar kapatılırken, saldırganlar yeni hack metotları geliştirecekler, daha önce denenmemiş yollardan sistemlere saldıracaklar.

VE ŞUNU DİYEBİLİRİM GÜVENLİ BİLGİSAYAR YOKTUR BİR HACKER KAFAYA KOYARSA FBI'N BİLE SİTESİNİ ÇÖKERTE BİLİR.
    NEDEN WİNDOWS 7 İLERDE BİR AÇIK ÇIKTIMI KAPATILABİLİR AMA XP DE BU MÜMKÜN OLMAZ ÇÜNKÜ MİCROSOFT DESTEĞİNİ KALDIRDI
    BU PAYLAŞTIĞIM MAKALEYEDE BAKARSAN WİNDOWS 7 NİN GÜVENLİ OLDUĞUNU GÖRÜRSÜN WİNDOWS 7 İÇİNDEKİ XP MODE SAYESİNDE....

• peki benim farklı bi sorum olucak xp programlı yeni alınmış bi bilgisayarı windows 7 yaparsak bu bilgisayarın garantisini etkiler mi ?

XP SENDEKİ LİSANSLI İSE WİNDOWS 7 YE RAHATLIKLA GÜNCELLEYEBİLİRSİN VE WİNDOWS 7 YİDE YİNE AYNI LİSANS İLE ORJİNAL OLARAK KULLANMAYA DEVAM EDERSİNİZ

GARANTİ KAPSAMINDAN ÇIKMAZ

• Bugün windows 7 de bir güvenlik açığı tespit ettim... Bunu windows kaç ay veya kaç yılda kapatır sizce... Bunu kapatıncaya kadar yıllar geçer...ve bizim sistemimiz bu arada ne olur... Benim düşünceme göre linux ebetteki lunxunda güvenlk açıkları vardır ama kapanması en fazla bir hafta sürer...Diyeceğim şu windows sistemlerini övmeye gerek yok TNB nin bu yönde bir çalışma yapmasını canı gönülden arzulamaktayım...

"Insanlara en adil sekilde dagitilan nimet akildir. Çünkü kimse aklindan sikayetçi degildir."

• Bugün windows 7 de bir güvenlik açığı tespit ettim... Bunu windows kaç ay veya kaç yılda kapatır sizce... Bunu kapatıncaya kadar yıllar geçer...ve bizim sistemimiz bu arada ne olur... Benim düşünceme göre linux ebetteki lunxunda güvenlk açıkları vardır ama kapanması en fazla bir hafta sürer...Diyeceğim şu windows sistemlerini övmeye gerek yok TNB nin bu yönde bir çalışma yapmasını canı gönülden arzulamaktayım...

LİNUX KULLANAN SAYISI ÇOK AZ WİNDOWS KULLANAN SAYISI FAZLA ŞÖYLE ÖRNEK VEREYİM SİZE
    SİZ VİRÜS YAYMAK İSTESENİZ AZ BİLGİSAYARIMI YOKSA ÇOK FAZLA BİLGİSAYARAMI BULAŞTIRMAK İSTERSENİZ BİR HACKERİN AMACI
    BÜTÜN BİLGİSAYARLARA VİRÜS YAYMAK AÇIK BULMAK
    BUNDAN DOLAYI BİR HACKER AÇIK BULMADAN ÖNCE HANGİ İŞLETİM SİSTEMİNE SALDIRI YAPACAĞINI TESPİT EDİYOR BAKIYOR Kİ
    EN FAZLA KULLANICI WİNDOWS KULLANICILARI BUNU HEDEF ALIRSA DAHA ÇOK KİŞİYİ KAPSAYACAK BUNDAN DOLAYI WİNDOWS ÜRÜNLERİ AÇIĞI OLABİLİR... LİNUX A AZ SALDIRI OLUYOR ONDAN DOLAYI GÜVENLİ GÖZÜKEBİLİR AMA WİNDOWS ÜRÜNLERİ KADAR SALDIRI ALTINDA KALSA BENCE FAZLA DAYANMAZ LİNUX BİRDE LİNUX COK KARMASIK KULLANICILARI ZORLAR ONDAN DOLAYIDA YAYILMIYOR

• LİNUX KULLANAN SAYISI ÇOK AZ WİNDOWS KULLANAN SAYISI FAZLA ŞÖYLE ÖRNEK VEREYİM SİZE
    SİZ VİRÜS YAYMAK İSTESENİZ AZ BİLGİSAYARIMI YOKSA ÇOK FAZLA BİLGİSAYARAMI BULAŞTIRMAK İSTERSENİZ BİR HACKERİN AMACI
    BÜTÜN BİLGİSAYARLARA VİRÜS YAYMAK AÇIK BULMAK
    BUNDAN DOLAYI BİR HACKER AÇIK BULMADAN ÖNCE HANGİ İŞLETİM SİSTEMİNE SALDIRI YAPACAĞINI TESPİT EDİYOR BAKIYOR Kİ
    EN FAZLA KULLANICI WİNDOWS KULLANICILARI BUNU HEDEF ALIRSA DAHA ÇOK KİŞİYİ KAPSAYACAK BUNDAN DOLAYI WİNDOWS ÜRÜNLERİ AÇIĞI OLABİLİR... LİNUX A AZ SALDIRI OLUYOR ONDAN DOLAYI GÜVENLİ GÖZÜKEBİLİR AMA WİNDOWS ÜRÜNLERİ KADAR SALDIRI ALTINDA KALSA BENCE FAZLA DAYANMAZ LİNUX BİRDE LİNUX COK KARMASIK KULLANICILARI ZORLAR ONDAN DOLAYIDA YAYILMIYOR

Herkesin kendine göre bir düşüncesi var tabiki dediklerinize ben şahsen katılmıyorum...Aynı saldırılar linuxlara da yapılıyor..Linuxun güvenlik açıkları erken kapatılıyor...Bilmiyorum kullanıyormusunuz ama linuxun kullanımı windowstan daha basit bir hale gelmiş....Sadece TNB nin Ext3 dosya sisteminde yazılımları yeniden yazmalı bu durumda isteyen win kullansın isteyen linux

• Herkesin kendine göre bir düşüncesi var tabiki dediklerinize ben şahsen katılmıyorum...Aynı saldırılar linuxlara da yapılıyor..Linuxun güvenlik açıkları erken kapatılıyor...Bilmiyorum kullanıyormusunuz ama linuxun kullanımı windowstan daha basit bir hale gelmiş....Sadece TNB nin Ext3 dosya sisteminde yazılımları yeniden yazmalı bu durumda isteyen win kullansın isteyen linux

şakir bey linuxu biliyorum bir ara kullanmıştım ret hat sürümünü ücretsiz bir işletim sistemi olmasına rağmen güzel windows paralı mesela linux bu yönden güzel kötü yanı driver bulamamam ve internete bağlanamadım biraz uğraştırdı sildim geri ama windows daha basit linuxta basitleştirdi ama kullanıcı az windows işi büyüttü gitti