İş arıyorum

• herkese selam,

5 yıldır İstanbul Beyoğlu 27.Noterliği'nde çalışmaktayım . Noterimizin tayin olması
    ve yeni Noter atanmaması nedeni ile TNB tarafından sözleşme yapılmama durumum
    var. Anadolu yakasında ikamet etmekteyim günlük yapılan bütün işlemleri yapabiliyorum.
    Vezne bilgim çok az.
    Faruk SARIOĞLU - 0542 2104539

• Başkatiplerin böyle istekleridemi olabiliyormuş? >:(

Başkatiplerin (Noter vekilliği sırasında), işveren vekili sıfatıyla hareket ettiklerinden, çalışan diğer katiplerin çalışma şekline (mesaiye uymama, işten kaçma, iş yavaşlatma, vs.vs. gibi, çalışan katibin kendinden kaynaklı her türlü duruma göre) işten çıkartma veya iş yoğunluğuna göre yeni katip alma gibi talepleri olabilir..
    Kanun, yönetmelik vs. gibi yazılı bir metin okumadım..
    Etik yada değil ama uygulamada var..

Dip not: Yeni uygulamaya göre, Kıdem ve ihbar tazminatları NOTERler tarafından ödeneceğinden, Noterler Birliği'nin tazminat ödeyerek işten çıkartacaklarını sanmam.

"Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim.."

• İsteğe cevap olarak kararın yeni gelen Noter tarafından verilmesine karar verilmiş yani yeni Noter atanana kadar işimizin başındayız. Başkatibimizin eleman eksiltme talebini bekletmesi tamam da maaş zammı da yapmıyor birlik. Buna aklım ermedi. Bununla ilgili bi bilgisi olan varsa bilgi verebilir mi?