ANKARA NOTERLİĞİNE TECRÜBELİ YAZIM ELEMANI ARANIYORRR..

• 5 yıllık noterlik tecrübem var.çogunlukla veznede görev yaptım ama yazımda da çok çabuk ilerlerim.

• Güzel paylaşımlar için teşekkür ederim.

Şu bir gerçekki.

İlan veren sevgili meslektaşımız güzelce irtibat telefonlarını vermiş. o konuda kendisine şükranlarımı sunarım. iş arayıp çalışmak isteyen diğer meslektaşlarım için söylüyorum irtibat telefonunu arayıp özel konuşmalar görüşmeler daha iyidir bence, mesleğimiz icabı işimiz biraz zor amma, öğrendikten sonra gerisi çorap söküğü gibi gelir. Cenabı mevlam kimseyi işsiz güçsüz bırakmasın. Yani demek istediğim buraya yazmakla bir şeye varılmaz. anında görüşmek lazım. herkes anında siteyede giremiyor ve cevapta veremez haliyle. bilmiyorum yanlışmı yazdım yoksa. :o

• Doğru yazmışsınız arkadaşım, haklısınız.Bir büyük olarak yol göstermek vazifeniz.İyi olmuş.

• arkadaşlar! soracağım şeyin konuyla alakası yok ancak tekrar başlık açmak istemedim ve bu başlık da baya ilgi çekiyor.. merak ettiğim şey şu; bi personel bi noterlikten kendi isteğiyle ayrılıp kısa bi süre içerisinde başka bi noterliğe başlasa da, önceki noterlikteki çalışmışlığına karşılık gelen kıdem tazminatı hakkı kaybolur mu? noterlikler arası nakil gibi bişeyle tazminatını koruyabilir mi?

• arkadaşlar! soracağım şeyin konuyla alakası yok ancak tekrar başlık açmak istemedim ve bu başlık da baya ilgi çekiyor.. merak ettiğim şey şu; bi personel bi noterlikten kendi isteğiyle ayrılıp kısa bi süre içerisinde başka bi noterliğe başlasa da, önceki noterlikteki çalışmışlığına karşılık gelen kıdem tazminatı hakkı kaybolur mu? noterlikler arası nakil gibi bişeyle tazminatını koruyabilir mi?

81/72, 83/36, nolu genelgeleri gözden geçirebilirsiniz.

1- Sizin konumunuz başka, resmen kendi isteğinizle istifa etmiş oluyorsunuz. Bu nedenle kıdem tazminatı doğmaz.

2- Ancak, Diyelim Noter ile katip devamlı çalışıyorlar, Noter; katibini veya Başkatibini atandığı Noterliğe yanında götürür ise, Bu durum Noterler Birliğine bir yazı ile bildiriliyor, Böyle olursa önceki çalışmış olduğunuz yerlerdeki haklarınızdanda kıdem tazminatını alabiliyorsunuz.