Taahhütname

• Merhaba Meslektaşlarım.
    Aşağıda vasıfları yazılı makinaları 25 kasım 2013 tarihine kadar falanca şirketin şurdaki adresine teslim edeceğimi, (getireceğimi) teslim etmediğim veya getirmediğim takdirde teşvikten dolayı doğacak cezai sorumlulukları şimdiden kabul ve taahhüt ediyorum. diyor,

Harç ve damga yönünden makinaların bedellerini yazıyımmı. yoksa olduğu gibi öyle tasdik etip matbumu alayım? görüşlerinizi almak istedim.

• :) Ali bey yarın bir müfettiş çıkar da "getir bakalım teşvik belgesinden doğabilecek cezai şartı görelim" derse yandık..

Madem bu ifadeyi kullanmak meçhul bir cezai şartın ifadesi oluyor,ozaman hiç böyle bir ifade kullanmasın sadece makinaların zamanında teslim edeceğini taahhüt etsin kafi....

Şunda diyebilir:
    "geç teslimden veya zamanında teslim edilmemeden doğabilecek her türlü zarar ve ziyanın karşılanacağını taahhüt ederim."

"Teşvik belgesini işin içine katınca ister istemez adamın aklına birşeyler geliyor." :)

• [color=rgb(51, 68, 102)][size=16px]Aşağıda vasıfları yazılı makinaları 25 kasım 2013 tarihine kadar falanca şirketin ........ adresine teslim edeceğimi, (getireceğimi) teslim etmediğim veya getirmediğim takdirde doğabilecek her türlü kazai ve cezai sorumlulukları üstleneceğimi şimdiden kabul ve taahhüt ediyorum.[/size][/color]

[size=1.35em]Adem bey ben olsam bu şekilde yazar işlemi ikmal ederdim.Cabir beyin endişelerini ben de yerinde buluyorum.[/size]
    [size=1.35em]Müfettiş,teftiş,fiş.makbuz-ikmal sıkıcı konular...[/size] :D

*İnsanlar arasında iyilikten başka hiçbir üstünlük kabul etmem. Karakterin olmadığı yerde,<br />ne büyük sanatçı, ne de büyük mücadele adamı vardır. Orada var olan, zamanın yok ettiği,<br />içleri boş yaratıklardır. Bütün mesele, büyük görünmek değil, gerçekten büyük olmaktır.<br />*Beethoven*

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen ibrahim dal ().