BELEDİYE - AVUKAT HİZMET SÖZLEŞMESİ

• Arkadaşlar Belediye ile Avukat arasında bir avukatlık sözleşmesi yapılmak isteniyor. Nasıl yapmalıyız? Neler istenmeli ? Net 2.565,00 ücret takdir edilmiş doğru mudur? Bir de vekalet yapılacak 3 kelimeyi çıkartıyorduk ama hatırlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

• Canım, nisan ayında bizim Belediye ye yaptığımız avukat vekaleti;

Battalgazi Belediyesi leh ve aleyhinde açılmış veya açılacak bilumum dava ve
    takiplerden dolayı T.C. Mahkemelerinin meclislerinin, daire ve kurumlarının her bölüm ve
    derecesinde her sıfat tarik ve suretle beni temsile, haklarımı korumayı temin, müdafaa ve
    muhafazası için uygun göreceği bütün işlemleri takip etmeye, sonuçlandırmaya, dava
    açmaya, gerektiğinde yeniden dava açmaya, gereken dilekçe ve belgeleri yazıp
    imzalayarak ilgili olduğu daire ve kuruma vermeye, tebliğ ve tebellüğe, kararların
    açıklanmasını ve düzeltilmesini istemeye, davayı temyize, Yargıtay, Danıştay ile diğer idari,
    mali ve yargı kurumlarında temsile ve duruşma talebinde bulunmaya, karar düzeltilmesi
    talebinde bulunmaya, tanıkları dinletmeye ve şikayette bulunmaya, bilirkişi, muhasip,
    hakem tayin ve reddine, keşif talebine, raporlara itiraza, tespit yaptırmaya, ihtarname,
    ihbarname, protesto çekmeye ve cevap vermeye, ilamlar ve kararların tamamının
    uygulanmasını sağlamaya, ihtiyati ve icrai haciz ve tedbir kararları almaya, tedbir ve haciz
    koydurmaya, icra takiplerinde pey sürmeye, benim dışımda devam edecek duruşmalara
    katılmaya, C.M.K.´nun ilgili maddeleri uyarınca uzlaşmaya, uzlaşmaları kabul veya redde,
    C.M.K. gereğince hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını ve ertelenmesini talep
    etmeye, yabancı ülkelerden verilmiş mahkeme kararlarının tanınması ve tenfizini
    istemeye, AHZU KABZ'a, bu yetkilerin bir kısmı veya tamamı ile başkalarını tevkil, teşrik ve
    azle münferiden mezun ve yetkili olmak üzere

• Teşekkür ederim canım :) Ama artık iş işten geçmiş durumda ;D Avukat vekaletinde sorun yok ( sadece çıkardığımız kelimeleri hatırlayamamıştım ) ama sözleşmede takılmıştık. Yaptık gittiii :-X ;D ;D