Türk vatandaşlığı almak için

• İçişleri Bakanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Valiliklerde, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve diğer tüm Bakanlıklar ile bağlı Müdürlükleri, Emniyet Genel Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlükleri, İlçe Emniyet Müdürlüklerinde, Yabancılar Şube Müdürlükleri, Dış Temsilcilikler, Konsolosluklar ve diğer Devlet daireleri, kurum ve kuruluşları nezdinde beni temsile, adıma Türk Vatandaşlığına geçiş işlemleri için başvurularda bulunmaya, bu hususta elektronik ortamda online işlemler yapmaya, gereken dilekçe, belge ve evrakı benim adıma tanzim etmeye ve imzalamaya, bunları ilgili kurum ve kuruluşlara vermeye, adıma düzenlenen her türlü belgeyi ilgili kurum ve kuruluşlardan teslim almaya, tebliğ ve tebellüğe, elden evrak alıp vermeye, kayıt ve suretler çıkartmaya, sözlü ve yazılı beyanlarda ve müracaatlarda bulunmaya, yazışmalar yapmaya, cevaplar vermeye, her türlü vergi, rüsum ve harçları ilgili yerlere yatırmaya, makbuzlar almaya, fazla yatanları ve geri verilmesi gerekenleri talep etmeye, tahsil etmeye, ahzu kabza, alındı makbuz ve belgelerini imzalamaya, yanlışlıkları idari yoldan düzelttirmeye, bu hususta yapılması gereken her türlü iş ve işlemleri yapmaya, takip etmeye ve imzası ile neticelendirmeye ayrıca: T.C. Hudutları dahilinde bulunan bilumum Valiliklerde, Kaymakamlıklarda, Nüfus Müdürlüklerinde, Emniyet Müdürlüklerinde, Noterliklerde, Muhtarlıklarda ve bilcümle makam ve mercilerde beni temsilen, pasaport, nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, nüfus aile kayıt örneği, ikamet tezkeresi, ilmuhaber kağıdı, nüfus kayıt örneği, adrese dayalı ikametgah ilmuhaber kağıdı, nüfus cüzdanı örneği ve her ne nam altında olursa olsun tüm belgeleri almak için başvurularda bulunmaya, elden teslim almaya, zayiinden başvurularında bulunmaya, elden evrak alıp vermeye, teslim ve tesellüm tutanaklarını tanzim ve imzalamaya, yazılı ve sözlü müracaatlarda bulunmaya, yanlışlıkları düzelttirmeye, faks çektirmeye, fakslara cevap vermeye, bu hususlarda yapılması gereken iş ve işlemleri yapmaya, takip etmeye ve imzası ile neticelendirmeye,

[color=rgb(51, 68, 102)][size=1.35em]Not:İş bu yetkiler, ilgilinin vereceği asıl yetkiler yanında, ilgilinin talebi doğrultusunda fikir vermesi için paylaşılmış bir örnektir. Bütün nevileri için uygun olmayabilir."[/size][/color]

Aradığını bilmeyen, bulduğunu anlamaz...

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen ·٠♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥٠· Ezgi ().

• Öncelikle paylaşımınız için teşekkürler. Aslında elimizde bu tür değişik işlemler, vekalet örneklerini buraya koyarak diğer arkadaşlarımızın faydalanmasını sağlayabiliriz.

<p>Başkaları hakkında kötü şey söyleyenlerin, kendilerine söyleyecekleri iyi bir şeyi yoktur...</p>

• EK CÜMLELERE EKLEDİM HEMEN TŞK CANM..

NBS de ek cümlelere ekleme yapıldığında bilgisayar değişikliğinde yada bazı durumlar da NBS'yi yeniden yüklemek zorunda olduğumuzda eklediklerimiz siliniyor. Özel kayıtlarımız duruyor... Tecrübeyle sabit :) :)

• EVET BİLİYORUM 2 AYDIR BAŞKA BİLGİSAYARDA OTURMAK ZORUNDA KALDIM AMA GELİN BANA SORUN. GERİ ALMAK NE ÇİNGENELİKLER YAPTIM ANLATAMAM .. :D

• NBS de ek cümlelere ekleme yapıldığında bilgisayar değişikliğinde yada bazı durumlar da NBS'yi yeniden yüklemek zorunda olduğumuzda eklediklerimiz siliniyor. Özel kayıtlarımız duruyor... Tecrübeyle sabit :) :)

Bilgisayar değişikliklerinde ek cümlelerinizi geri alabiliyorsunuz.....

&quot;Insanlara en adil sekilde dagitilan nimet akildir. Çünkü kimse aklindan sikayetçi degildir.&quot;