HARÇ DAMGA

• MERHABALAR
    YAPI KREDİ BANKASI İLGİLİ OKUR YAZAR OLMADIĞI İÇİN KONUT FİNANSMAN KREDİSİ VE TEMİNAT SÖZLEŞMESİNİ NOTERDEN TASDİK YAPTIRMAK İSTİYOR. İLGİLİLER İKİ KİŞİ İKİSİNİNDE OKUMA YAZMALARI YOK VEZNEDEN BU SÖZLEŞMEYİ HANGİ KOD İLE KESECEĞİZ. YANITLARSANIZ SEVİNİRİM.

• 54.2 DÜZENLEME İŞLEM İMZA ATAMAYANLAR -Düzenleme İşlem Değer içeren

54.6 DÜZENLEME İŞLEM İMZA ATAMAYANLAR- Düzenleme İşlem-Değer içeren Binde 9,9 DAMGALI

54.7 DZENLEME İŞLEM İMZA ATAMAYANLAR -Düzenleme işlem Değer içeren Binde 1,65 Damgalı
    54.8 DÜZENLEME İŞLEM İMZA ATAMAYANLAR -Düznleme işlem Değer içeren Binde 6,6 Bilginize

• VERDİĞİNİZ BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. BU İŞLEMLE İLGİLİ ARAŞTIRMALARIM SONUCU KONUT KREDİSİ İLE İLGİLİ OLDUĞU İÇİN İŞLEMİN HARÇ, DAMGADAN MUAF OLDUĞUNU BU NEDENLE 54.2 NOLU KOD NUMARASI İLE VEZNEDEN MAKBUZUNU KESMEM GEREKTİĞİNİ BULDUM.

• VERDİĞİNİZ BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. BU İŞLEMLE İLGİLİ ARAŞTIRMALARIM SONUCU KONUT KREDİSİ İLE İLGİLİ OLDUĞU İÇİN İŞLEMİN HARÇ, DAMGADAN MUAF OLDUĞUNU BU NEDENLE 54.2 NOLU KOD NUMARASI İLE VEZNEDEN MAKBUZUNU KESMEM GEREKTİĞİNİ BULDUM.

Aliye hanım banka ilgilileri sözleşmeyi imzalamıyormu?

• ARKADAŞLAR İŞ BANKASININ KREDİ KULLANIMDA MÜŞTERİLERİNE İMZALATTIĞI GENEL Bİ KİTAPCIK VAR 27 SAYFADAN OLUŞAN BANKACILIK HİZMET SÖZLEŞMESİ ADI ALTINDA OKURYAZAR OLMAYANLARIN SÖZLEŞMELERİNİDE NOTERDEN YAPTIRACAKLAR ARTIK
    BUNU HANGİ KODDAN YAPACAĞIZ VE BİRDE TEK TARAFLI MI YAPILIR BANKA V E İLGİLİ BİRLİKTEMİ YAPMAK GEREKİR GÖRÜŞLERİNİZİ ALABİLİRMİYİM

• Sözleşme olduğu için çift taraflı olması gerekir. Yani Bir taraf banka yetkilisi, diğer taraf kredi borçlusu,
    biri okur - yazar diğeri değil ise 54,3 olması gerekiyor. Tabi bize daha böyle bir işlem gelmedi. Gelen arkadaşlar varsa onlarında paylaşımlarını bekleriz.selamlar..

• Sözleşme olduğu için çift taraflı olması gerekir. Yani Bir taraf banka yetkilisi, diğer taraf kredi borçlusu,
    biri okur - yazar diğeri değil ise 54,3 olması gerekiyor. Tabi bize daha böyle bir işlem gelmedi. Gelen arkadaşlar varsa onlarında paylaşımlarını bekleriz.selamlar..

Bende karşılıklı yapılması gerektiğini düşünüyorum sonuç olarak sözleşme! Bankanın imza sürküsünüde alarak yapabiliriz. Kitapçık demişşisiniz bir ara kooperatiflerin öyle oluyordu hoş hiç yapmadım ama, İmza sürkülerini ve kimlikleri alarak işlem yapılabilir diye düşünüyorum. Vezneden karşılaştırıncada Sema Hanımın yazdığı kod doğru görünüyor, 54,3 .... artık karşılaştırmada ona göre alınır... Ve 27 sayfalık demişsiniz, şöyle kabataslak hesaplayınca epeyce masraflı oluyor...

• kredi sözleşmelerinde bir taraf banka olunca değerli kağıt almak gerekiyor.okuryazar olmayanlarda harç ,damga , değerli kağıt yok .ben şimdiye kadar bir kaç tane yaptım 10,19 dan kestik.İşlem düzenlemeye girince ücreti bayağı artıyor.

54.3 iyidir....