Kira Sözleşmesi Feshi

• İlgili, daha evvel taraflar arasında yapılmış bir işyeri kira sözleşmesinin, kira sözleşmesini taraflardan birinin, bir başkasına gösterme bahanesiyle gönderildiğini ve daha sonra ne aslının ne de fotokopisinin geriye dönmediğini, kendisine imha edildiğinin söylendiğini belirtmektedir. Yeniden sözleşme yapılmak istenmekte fakat eski -sözde imha edilmiş olan- sözleşmeden hukuki bir sorumluluk doğacağından çekinmektedir. Eski yapılmış Kira Sözleşmesinin Feshi veya geçersizliğinin bildirilmesi ile ilgili görüşlerinizi, düşüncelerinizi bekliyorum. İyi çalışmalar

• Benim görüşüm. ÖNCEDEN yapılmış ve kaybolan kira sözleşmesi için İHBARNAME Çekilerek sözleşmenin fesih edileceğini ve Gayrimenkulu bir başkasına kira verileceğine dair. Ondan sonra diğer bir başkası ile sözleşme yapılabilir. Ve herhangi bir mesuliyet doğmaz diye düşünüyorum. bu benim fikrim. Kolay gelsin

• Benim görüşüm. ÖNCEDEN yapılmış ve kaybolan kira sözleşmesi için İHBARNAME Çekilerek sözleşmenin fesih edileceğini ve Gayrimenkulu bir başkasına kira verileceğine dair. Ondan sonra diğer bir başkası ile sözleşme yapılabilir. Ve herhangi bir mesuliyet doğmaz diye düşünüyorum. bu benim fikrim. Kolay gelsin

Evet bencede en mantıklısı bu olur.Eğer fesih etmek için gelmeye yanaşmazlarsa ihbarname çekilir.

• taraflar rızaen anlaşıyorlarsa yapmış oldukları kira sözleşmesini karşılıklı olarak fesh edip veya ibra edebilirler , ancak taraflar arasında ihtilaf var ise fesih ihbarnamesi göndermesi gerekir diye düşünüyorum..

• Sözleşmenin kaybedilmesi o sözleşmenin geçersiz olduğu anlamına gelmez.(Bu iki tarafın beyanıyla olsa bile). Sözleşme her zaman için geçerliliğini korumaktadır.

Tek taraflı yapılacak ihbarda (kiracı veya kiralayan tarafından) sözleşmenin kaybedildiğine dair beyandan hariç haklı bir neden belirtmek gerekecektir.

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...