• Bir muhasebeci ünvanları girdikten sonra ek bilgi kısmına da Tekel Ürün Tic., Şans Oyunları ve Büfe İşleticiliği falan iştigal konusu gibi bilgiler girmiş, meşruat çıktısında da bunlar ünvanın devamı gibi gözüküyor, makbuzda çıkmıyor, zaten sorguladığımız zaman altta iştigal konusu çıkıyor, sanırım onu farketmemiş, ben makbuzu dün kestim TNB'ye de gönderdim, ama şimdi kafam takıldı güncelle kısmından muhasebecinin yazdığı ek bilgileri çıkarıp tekrar TNB'ye bildirim yapsammı, sizinde fikirlerini almak istedim, hepinize kolay gelsin.

• TNB sayfası bildirimi yapılacak defterler bölümünden, dünkü tarihli listede yapmış olduğunuz işlemi bularak gerekli düzeltmeyi yapın, defteri vermediyseniz tekrar çıktı alın, yapmış olduğunuz güncellemeden sonra tekrar TNB ye bildirime gerek yoktur,

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...

• Merhaba arkadaşlar. Bir muhasebeci dernek defteri tasdik ettirmek istiyor fakat bu derneğin iktisadi teşekkül defteriymiş. Biz bu defteri sisteme kayıt etmemiz gerekiyor mu? Eğer gerekiyorsa mükellef türüne hangisini seçmemiz gerekiyor? Yoksa diğer dernek defterleri gibi sisteme kayıt etmeden direk vezneden apartman defteri olarak mı makbuz kesmemiz gerekiyor? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Merhaba arkadaşlar. Bir muhasebeci dernek defteri tasdik ettirmek istiyor fakat bu derneğin iktisadi teşekkül defteriymiş. Biz bu defteri sisteme kayıt etmemiz gerekiyor mu? Eğer gerekiyorsa mükellef türüne hangisini seçmemiz gerekiyor? Yoksa diğer dernek defterleri gibi sisteme kayıt etmeden direk vezneden apartman defteri olarak mı makbuz kesmemiz gerekiyor? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

sisteme kayıt yapmanız gerekiyor.
    iktisadi işletmler tacir sınıfındadır.
    vergi numaraları ve ticaret sicil numaraları mevcuttur.
    defterleri 1.sınıftır bildirimi zorunludur.

• sisteme kayıt yapmanız gerekiyor.
    iktisadi işletmler tacir sınıfındadır.
    vergi numaraları ve ticaret sicil numaraları mevcuttur.
    defterleri 1.sınıftır bildirimi zorunludur.

dayı beye aynen katılıyorum