YURT DIŞINDA İŞLEM GÖRECEK VEKALETNAMELER.

• Yurt dışında işlem görecek vekaletnamelerin vekaletnamenin verildiği yer valiliğinde onaylatılması hususunu ilgiliye hatırlatıktan sonra işlemin metnine bu beyanın yazılması zorunlumudur.?

• Böyle bir beyan yazılmaz ; ilgili İl Valiliği ya da Noterliğin bağlı bulunduğu ilçedeki kaymakamlıktan vekaletnameye apostil yaptırdıktan sonra yurt dışında kullanabilir.

• DAİREDE KALAN NÜSHANIN ALT KISMINA "YURT DIŞINDA İŞLEM GÖRECEĞİNDEN İL VALİLİK MAKAMINA ONAYLATILMASI HUSUSU HATIRLATILDI" ŞEKLİNDE ŞERH DÜŞTÜKTEN SONRA İLGİLİNİN İMZASINI ALIYORUM.

• YAZILMASI ZORUNLU DEĞİLDİR AMA HATIRLATMAMIZ GEREKİR, EVRAK YURT DIŞINA GİDECEK İŞLEM YAPAMAYACAKLAR TEKRAR GELECEKLER SİZE NİYE OLMADI İŞİMİZ NE BİÇİM EVRAK YAPIYORSUNUZ GİBİ HOŞ OLMAYAN TEPKİLERLE KARŞILAŞMAMAK ADINA VE ASLINDA BENİM GÖRÜŞÜM BURADA HATIRLATMADIĞIMIZ İÇİN BİR MAĞDURİYETE SEBEP VERMİŞ OLUYORUZ.

• İşverenlerin gözünde "müşteri daima haklıdır" :) haksız duruma düşmemek adına 1 dakikamı bile almayan bu şerhi yazmaktan hiç bir zaman tereddüt etmedim ve de üşenmedim.