Trafik Adına alının Tahsilatlar HK'da

• Değerli Meslektaşlarım

Yeni Sistem Araç Satışalırında Tescil Belgesi adı altında tahsil ettiğimiz işlem ücreti karşılıklarını, İlgili merciye nasıl şekil ve şartlarda beyan ve tahakkuk ettireceğimizi hususunda bilgilerinizi paylaşmanızı bekliyorum.

Yardımlarınız ve Hoş Görünüz için Şimdiden Teşekkürler.

• Dönemlik vergi dökümlerinde, yani harç-damga-değerli kağıt vergilerine ait aldığımız döküme ek olarak araç satışında alınan ücretler için ayrı bir sütun açılmıştır. Değerli kağıt vergileri gibi aynı şekilde tahakkuk edilecektir.

• Değerli Meslektaşlarım;
    Acilen bilgilerinize ihtiyacım var. Benim rehinli olarak araç satış sözleşmesi yapmam gerekiyor. Fakat 1.3.1.6 yazım nette böyle bir giriş yeri yok. Rehinli olarak araç satışı yapabilmem için önce araca rehin koyan makamın muvafakatını yaparak,yapılan bu muvafakatnameyi ilgili trafik tescil şube müdürlüğünden işlettikten sonra "REHİNLİ OLARAK SATILMASINDA SAKINCA YOKTUR" yazısı aldıktan sonra normal olarak 11.1 araç satış sözleşmesinden satışı gerçekleştirebilirmiyim?

• Değerli Meslektaşlarım;
    Acilen bilgilerinize ihtiyacım var. Benim rehinli olarak araç satış sözleşmesi yapmam gerekiyor. Fakat 1.3.1.6 yazım nette böyle bir giriş yeri yok. Rehinli olarak araç satışı yapabilmem için önce araca rehin koyan makamın muvafakatını yaparak,yapılan bu muvafakatnameyi ilgili trafik tescil şube müdürlüğünden işlettikten sonra "REHİNLİ OLARAK SATILMASINDA SAKINCA YOKTUR" yazısı aldıktan sonra normal olarak 11.1 araç satış sözleşmesinden satışı gerçekleştirebilirmiyim?

o sistem hala ayakta bence siz onu haftaya bırakın sorun yaşarsınız kimse nin tam olarak nasıl yapacağını bildiğini pek sanmıyorum en garantilisi o işlemi ertelemek bence

• Değerli Meslektaşım

Sultan Hanıma katılıyorum. Şuan Herşey çok muğlak. Bu tarz eski bildiğimiz tüm bilgileri ya değiştiricez yada Noterlerin insiyatifine bırakıcağız. Mesela Son değişiklikle cuma günü yaptığım satışta onay ekranı gelmeden makbuz kestim. Gün boyu Yol belgesini almaya çalıştım. Sistemde çok büyük hatalar var ve geri dönüşü malesef yok.