Traktör Satışlarında Römork ve Kabin...

• Değerli Meslektaşlarım,
    Traktör satışlarındaki Römork ve Kabin olayı bizi sıkıntıya sokmaktadır, vatandaş Traktör üzerinde bulunan Römork veya Kabinini satmak istemiyorsa ASBİS kayıtlarından düşürmek için trafiğe gönderiyoruz trafikte Römork veya Kabin kaydını düşürmek için Traktörün Römorksuz veya Kabinsiz olarak Muayeneden geçmesini istiyormuş, aksi taktirde kayıtlardan düşemediklerini beyan etmektedirler, Ama Römrklu ve Kabinli olarak satmak istiyorsa ruhsatta ve sistemde yazılı olmayı yeterli olmaktadır selam ve dua ile...

<p>İNSANDA YOKSA EDEP... NEYLESİN MEDRESE NEYLESİN MEKTEP... OKUSA ALİM OLSA MERKEP... BAK YİNE MERKEP YİNE MERKEP...</p>

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen metin ().

• Metin bey, römorklu traktör satışı yapılırken, sözleşmede araçla birlikte devredilen bölüme römork yoktur diye yazarsanız trafik dosyadaki düşümü buna göre yapıyor.

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...

• Özgür bey sistemde Römork varsa ASBİS kayıtlarından düşürtmediğimiz taktirde sözleşmeye Römorksuz da yazsak o traktörü Römorklu olarak tescil etmektedir, önemli olan ASBİS kayıtlarından düşürmek bizim sonradan sözleşmeye yazdığımız hiç bir ibareyi tescil aşamasında kabul etmemektedir selam ve dua ile...

<p>İNSANDA YOKSA EDEP... NEYLESİN MEDRESE NEYLESİN MEKTEP... OKUSA ALİM OLSA MERKEP... BAK YİNE MERKEP YİNE MERKEP...</p>

• Metin Bey;

TNB sitesi http://www.tnb.org.tr/TESTNOTERLIK/ProgramListeleri.aspx linkinde yer alan Elektronik Ortamda Araç Satış Uygulaması - SSS (25.05.2010) dosyasında yer alan açıklama;

Alıntı

13. Araçla birlikte devredilen kısmında takograf, römork gibi bilgiler var. Onun satışı nasıl oluyor ?
    Araç satışı sırasında araç ile birlikte satılan römorklerin ayrı plakaları varsa bunların satışının
    ayrı olarak yapılması gereklidir. Ancak ayrı plakası olmayan römork ve diğer bileşenler ise eskiden yapıldığı gibi sözleşmeye işlenmelidir. Bu eklerin elektronik ortamda satışta bir fonksiyonu
    bulunmamaktadır.

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...

• Bizde bunu trafiğe söyledik ama onlar kabul etmiyorlar siz ASBİS ten düşürmediğiniz zaman yeni traktörün tescil belgesini ben römorklu olarak tescil ediyorum diyor bi belirsizlik var bizim burdaki trafiğin uygulaması benim yukarıda yazdığım şekilde, birde bizim burda plaka değiştirme olmadığı zaman ben tescilini yaptığım an trafik memuru ordan tescil belgesini hemen çıkartıyormuş yani 15 gün bekleme zahmetinde bulunmuyorlar hayırlısı bakalım...

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen metin ().