TESCİL BELGESİNDEKİ TC 'NİN YANLIŞLIĞI

• Araç satışı için gelen bir tescil belgesinde yazılı bulunan T.C.numarasının geçersiz çıkması halinde tescil belgesinde yazılı bulunan ismin geçerliliği varmıdır.Böyle bir durumda nasıl bir yol izlenmeledir.Bilen arkadaşlar yazarlarsa sevinirim Allah'a emanet olun

• Bana göre gerek nüfus idaresinin gerekse trafik şb.kayıtlarının tekrar güncellenerek TC numarasının legal hale getirilmesi sağlanmalıdır.

ÖNEMLİ OLAN RUH GÜZELLİĞİ DEĞİL, RUS GÜZELLİĞİDİR!....

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen Murad ().

• murat bey tescil belgesinin üzerindeki TC numarası ile nüfus cüzdanındaki TC numarası aynı değil ama tescil belgesindeki isim ile nüfus cüzdanındaki isim ise aynı olmasına rağmen aynı kişimidir bilemiyoruz.Burada tescil belgesinin düzeltilmesi veya yeniden düzenlenmesi gerekmezmi

• Sayın meslektaşım,
    Mühim bir konuya işaret ettiniz. Evet doğrusu ruhsatın değiştirilmesidir. Ama vatandaş elektronik kayıtları düzelttirmek suretiyle ruhsat ücreti ödetmemek için bir önceki satış senedi ile mutabakat sağlanarak daire nüshasına fotokopisini ekleyerek işlem ruhsat dğiştirilmeden yapılabilir diye düşünüyorum.

• Bizim burda ayda bir gelir bu şekilde ruhsattaki T.C kimlik nosu ile kimlikteki tutmaz tescile gönderiyoruz onlar ruhsattakini silip üzerine aynı punto ile yenisini yazdırıyorlar nasıl yapıyorlar bilmiyorum ama değiştiği pek belli bile olmuyor sistemden gelenle ruhsat ve kimlikte tuttuğu için satışı düzeltilmiş şekli ile yapıyoruz selam ve dua ile...

<p>İNSANDA YOKSA EDEP... NEYLESİN MEDRESE NEYLESİN MEKTEP... OKUSA ALİM OLSA MERKEP... BAK YİNE MERKEP YİNE MERKEP...</p>

• Bizim burda ayda bir gelir bu şekilde ruhsattaki T.C kimlik nosu ile kimlikteki tutmaz tescile gönderiyoruz onlar ruhsattakini silip üzerine aynı punto ile yenisini yazdırıyorlar nasıl yapıyorlar bilmiyorum ama değiştiği pek belli bile olmuyor sistemden gelenle ruhsat ve kimlikte tuttuğu için satışı düzeltilmiş şekli ile yapıyoruz selam ve dua ile...

Metin kardeşim;
    Aslına bakarsak yapılmaz diye birşey yok. Hiç düzeltilmese bile biz sistemi esas aldığımız için yapabiliriz. Sonuçta sorumluluk bizim. Trafik şb.bahsettiğin şekilde düzeltme yapıyor ama trafikle telefon mutakabatı yaparakta olabilir ama kazıntı çizinti veya tahribatlı ve parafsız hiçbir belgenin Noterlik Kanunu'nda bahsedildiği üzere sıkıntı doğuracağı ihtimalinden dolayı bence en iyisi ya ruhsatın değişmesi (bana göre vatandaşa fazla masraf çıkacağından önerilmemeli) yada aracın o şahısa aidiyetinin bir belgesinden(bir önceki satış senedi vb.) fotokopi almak en mantıklısıdır diye düşünüyorum. Yinede herkesin uygulamasınada saygı duyduğumu belirtmek isterim. Selamlar

ÖNEMLİ OLAN RUH GÜZELLİĞİ DEĞİL, RUS GÜZELLİĞİDİR!....

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen Murad ().

• Bizim için en sağlıklısı ruhsatın yenilenmesidir. Bana gelse ruhsatın yenilenmesi için ilgiliyi trafiğe yönlendirirdim. Kolay gelsin.

Metin Bey'e katılıyorum. Trafik ruhsat üzerinde değişikliği orjinali gibi düzeltiyor. Zaten satış işleminde bilgisayar kayıtları esas alınıyor. Sıkıntı yaratmaz

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...