PLAKA DEĞİŞİKLİĞİ

• Bende birçok defa önceki satışta plaka değişikliği beyan edildiği halde, geçici belgeya dayanarak ve tekrar plaka değişikliği yaparak satış yaptım. Bugüne kadar hiçbir sorun çıkmadı, tescil işlemlerine yapıldı. Satış işleminin yapılmasında bir sakınca görmüyorum. Hepinize iyi mesailer dilerim.

• ben geçenlerde bir tane yaptım
    tabi yapmadan önce bir kaç yere de sormayı ihmal etmedim tabiki işlerinin yoğun olduğu ve bu tip işleri yapabilecek meslektaşlarıma
    verdikleri bilgilere dayanılarak plaka değişikliği ile satış yaptım bir sorun yaşamadım
    neticede

1. satış sabit plaka, 2. satış değişiklik
    1. satış sabit plaka 2. satış sabit plaka,
    1. satış plaka değişikliği 2. satış plaka değişikliği
    1. satış plaka değişikliği 2. satış plaka değişikliği

şeklinde yapılabileceğini düşünüyorum

• merhaba hernekadar 1.Satışta plaka değişikliği beyan edilerek satış yapılmış olsa dahi, geçeci tescil belgesi ile 1 aylık süresi içinde satış yapılıyorsa, tekrar plaka değişikliği beyan edilecek.Çalıştığım Noterlikte bu olayla 1-2 sefer karşılaştık.Daha doğrusu bu işlemi aracın bağlı bulunduğu trafiğede sorarak yapılmalı çünkü trafiklerdeki uygulamalarda zaman zaman farklı olabiliyor.Kolay gelsin

• Günaydın arkadaşlar uzun süredir giremiyordum siteye bugün şöyle bir göz attım. Araç satışlarında arkadaşların görüşlerini okudum bende birçok kez yaptım. İlk satışta plaka değişikliği beyan edilmişse ikinci satışıda geçici belgeye istinaden tekrar plaka değişikliği verilmelidir.Doğrusuda bu zaten..Bu konuda trafikle görüştüm ruhsatı çıkartmadıysa vatandaş tekrar plaka değişikliği olarak işaretliyeceksiniz dediler.Bir ay içerisinde geçici belgeyle yapabiliriz. Teşekkürler kolay gelsin.

• veznede plaka değişikliği ve sabit plaka isteklerinin değiştirilme isteklerinin mümkün olmayacağı kanaatindeyim.sebebi ise:Araç satışlarının içinde"araç plaka değişikliği beyan edilmediğinden aracı aynı plaka ile satın alacağını"veya değişecek ise bunun işleme yazıldığıdır.

*İnsanlar arasında iyilikten başka hiçbir üstünlük kabul etmem. Karakterin olmadığı yerde,<br />ne büyük sanatçı, ne de büyük mücadele adamı vardır. Orada var olan, zamanın yok ettiği,<br />içleri boş yaratıklardır. Bütün mesele, büyük görünmek değil, gerçekten büyük olmaktır.<br />*Beethoven*

• ibrahim bey, veznede bu yönde bir değişiklik zaten mümkün değildir. Geçici tescil belgesinde plaka değişikliği beyan edilmiş ise ve trafik taraından ruhsat basımı yapılmamış ise tekrar satış yapıldığında satış işlemi ilk plaka üzerinden plaka değişikliği tekrar beyan edilmek sureti ile yapılabilinir.

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...

• ibrahim bey, veznede bu yönde bir değişiklik zaten mümkün değildir. Geçici tescil belgesinde plaka değişikliği beyan edilmiş ise ve trafik taraından ruhsat basımı yapılmamış ise tekrar satış yapıldığında satış işlemi ilk plaka üzerinden plaka değişikliği tekrar beyan edilmek sureti ile yapılabilinir.

e doğruuuu..

Özgür bey elbette yeniden satış yapılacaktır.
    O konuda tereddüt yok zaten,ancak başlık ve yazılarının geliş sırasına göre veznede makbuz kesim aşamasında,satışı yeniden yapmak dışında bir değişikliğin mümkün olmadığını bende belirttim zaten.

*İnsanlar arasında iyilikten başka hiçbir üstünlük kabul etmem. Karakterin olmadığı yerde,<br />ne büyük sanatçı, ne de büyük mücadele adamı vardır. Orada var olan, zamanın yok ettiği,<br />içleri boş yaratıklardır. Bütün mesele, büyük görünmek değil, gerçekten büyük olmaktır.<br />*Beethoven*