SEFER GÖREV EMİRLİ

• ARKADAŞLAR SEFER GÖREV EMİRLİ ARAÇ SATIŞI YAPAN VARMI.BANA GELEN SATIŞTA RUHSATTA SEFER GÖREV EMİRLİ DİYE YAZIYORDU EMİNİYETİN GEBNELGESİNDE YAZILMIŞ AMA DOĞRUSU BİŞEY ANLAMADIM YAPAN VARSA YAZABİLİRMİ.

• satıcıdan sefer görev emrini isteyeceksiniz ordaki boş alana alıcının ismini yazıp imzasını alıcaksınız
    tebliğ ediceksiniz ve tebliğ aldım deyip imzası alınacak

bir nüshada il afet kuruluna posta yoluyla göndericeksiniz
    makbuzu keserken posta ücreti ilave edip öyle kesiceksiniz

• T.C.
    İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
    Emniyet Genel Müdürlüğü
    E B Y S
    Sayı : B.05.1.EGM.0.85.02.02. …./…./2010
    64008-
    Konu : Tescilli araçların satış, devir ve
    tescil işlemleri
    ( D O S Y A )
    1.) NOTERLERİN YAPACAĞI İŞLEMLERLE İLGİLİ GENEL HUSUSLAR
    i) Satış veya devri yapılacak olan aracın bilgisayar kayıtlarında veya motorlu araç trafik
    belgesinde sefer görev emri bulunduğuna dair kayıt olması halinde, noter araç sahibinden “Sefer
    Görev Emri” belgesini isteyerek, belgenin arka yüzündeki kimlik ve adres bilgilerini yeni sahibi
    adına doldurup imzalattırarak tebliğ edecek, tebliğ edilen sefer görev emrinin bir sureti Milli
    Müdafaa Mükellefiyeti Komisyonu kararının alındığı İl Valiliğine (İl Afet ve Acil Durum
    Müdürlüğü) gönderilecektir. (Milli Müdafaa Mükellefiyeti Komisyonu’nun adı Sefer Görev
    Emrinin sağ alt köşesinde yer almaktadır). Satıcı tarafından sefer görev emrinin zayi edildiğinin
    bildirilmesi durumunda ise, araç sahibi satışın yapılacağı noterin bulunduğu yerdeki Afet ve Acil
    Durum Müdürlüğüne yönlendirilerek, zayii olan Sefer Görev Emrinin örneği temin edilecek ya da
    Milli Müdafaa Mükellefiyeti Komisyonu kararının alındığı ilin Afet ve Acil Durum
    Müdürlüğünden faks yoluyla temin edilmek suretiyle Sefer Görev Emri alıcıya tebliğ edilecektir.
    Ayrıca, sefer görev emri bulunan iş makinelerinin satış veya devir işlemlerinde de yukarıda
    belirtildiği şekilde hareket edilecektir.

Posta Ücretini unutmayalım selam ve dua ile...

<p>İNSANDA YOKSA EDEP... NEYLESİN MEDRESE NEYLESİN MEKTEP... OKUSA ALİM OLSA MERKEP... BAK YİNE MERKEP YİNE MERKEP...</p>