Geçici Tescil Belgesinde Değişiklik Yapılabilir mi?

• Öncelikle bütün meslektaşlarımın yeni yılını kutluyorum, hayırlı mesailer, bol kazançlar diliyorum.

Arkadaşlar, 16.12.2010 tarihinde bir satış yaptık, 34 plakalı bu satışta aracın rengi (ruhsatta gümüş gri - tescil belgesinde beyaz) ile şasi numarasında bir rakam (ruhsatta 2 - tescil belgesinde Z) farklılığı olduğu 10 gün sonra müşteri tarafından farkedilip bize bildirildi. Bizde fenni muayene sırasında eski ruhsattaki hatanın düzeltilebileceğini beyan ettik. Bu sabah yine geldi, sorunu çözüp çözemeyeceğimizi sordu. Emniyet Müdürlüğünün ilgili birimini telefonla aradık ve Marmaris Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne yönlendirdik.
    Sizlerden böyle hatalar olduğunda nasıl düzeltildiğini sormak istiyorum. Bizim müdahale şansımız yok diye biliyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
    Saygılar...

• Değerli meslektaşım satış yaparken sistemdeki bilgilerle ruhsattaki bilgileri karşılaştırıp
    hata varsa düzeltilerek yapılması gerekir.Şayet satış yapmadan önce sistemdeki rengin beyaz olduğunu
    görseydeniz ilgili trafiğe yönlendirerek bu hatayı düzeltebilirdiniz.
    Satış yaptığınız için alıcı geçici tescil belgesi ile bir muayene istasyonuna gidip rengini tespit ettirip ilgili trafik tescilden düzelttirebilir.Saygılar.