GİDER GİRİŞLERİNİN MUVAZENEDE GÖRÜNMEMESİ HK. (ACİLL)

• İyi günler arkadaşlar ; bugün aralık ayına ait işcetveli ve muvazene raporlarımızı alacağız , ortak hesaba bağlı noterlik olduğumuz için 31.12.2010 tarihinde bilgiler elimizde olmadığı için , işcetveli ve muvazene raporlarını boş olarak almıştık. Şuanda da giderlerimizi girdiğimizde , giderler muvazene ekranında görünmüyor, boş olarak çıkıyor. Dönem işlemlerinden gider girişleri bölümüne elle 31 aralık ayına ait giderleri girdim , Fakat bu sefer de %8 lik olan KDV görünmedi , hepsini %18 olarak algıladı , muvazenede indirilecek KDV kısmı boş çıkıyor. Ne yapmamız lazım...

• Başka bir bilgisayarınıda vezne kurulu ise 31.12.2010 günü itibarı ile almış olduğunuz son yedeğinizi o bilgisayardaki vezneye aktarıp raporlarınızı öyle almanız pratik bir çözüm olacaktır. Kolaylıklar diliyorum.

• Başka bir bilgisayarınıda vezne kurulu ise 31.12.2010 günü itibarı ile almış olduğunuz son yedeğinizi o bilgisayardaki vezneye aktarıp raporlarınızı öyle almanız pratik bir çözüm olacaktır. Kolaylıklar diliyorum.

Teşekkür Ederim Erkan Bey söylediğiniz gibi yaptık fakat bu sefer de TNB aidatı hatalı çıkıyor. Gayri Safi gelirin %1,5 i alınması gerekirken çok alakasız bir rakam geliyor. Tnb aidatını elle girmek istiyoruz kısmını işaretleyip kendimiz elle girdiğimizde de oradaki rakam değişmiyor. Nasıl yapacaz bir bilginiz varmı ?

• Sayın Sebahat, aralık ayında muvazeneye işlenen noterlikdışı gelirler kısmına işlenen %4,5 gelirler sebebiyle aidat farklı çıkmaktadır.Ancak bu gelirler iş cetvelinde gözükmeyecektir.Aidatınız büyük ihtimalle doğrudur. Kdv yönünden TNB den çevrimiçi destek alarak muvazeneyi çıkartmanızı öneririm.Saygılarımla.

• Sayın Sebahat, aralık ayında muvazeneye işlenen noterlikdışı gelirler kısmına işlenen %4,5 gelirler sebebiyle aidat farklı çıkmaktadır.Ancak bu gelirler iş cetvelinde gözükmeyecektir.Aidatınız büyük ihtimalle doğrudur. Kdv yönünden TNB den çevrimiçi destek alarak muvazeneyi çıkartmanızı öneririm.Saygılarımla.

Çok teşekkür ederim Gülizar Hanım , bu durumu fark etmemiştim. Gayri Safiden Noterlik Dışı Gelirleri çıktığımızda kalan değerin Tnb aidatı ekrandaki değerle tutuyor. inşallah bundan sonra bir sorun olmaz. Tekrar çok teşekkür ederim iyi çalışmalar diliyorum.

• %4,5 geliri noterlik dışı gelirler kısmına yazdığınızda ne iş cetveline ne de muvazenede ki aidat hesabında artış olmayacaktır.

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...

• canlı bağlantıdan vezne raporlar güncellemesi var arkadaşlar onu yüklerseniz düzelicektir kaanatindeyim...

İnanıyorsan savunduklarına arkasında duracaksın; gerek yok cellada çıkarıldığında darağacına; tabureye sen vuracaksın....

• İyi günler arkadaşlar ; bugün aralık ayına ait işcetveli ve muvazene raporlarımızı alacağız , ortak hesaba bağlı noterlik olduğumuz için 31.12.2010 tarihinde bilgiler elimizde olmadığı için , işcetveli ve muvazene raporlarını boş olarak almıştık. Şuanda da giderlerimizi girdiğimizde , giderler muvazene ekranında görünmüyor, boş olarak çıkıyor. Dönem işlemlerinden gider girişleri bölümüne elle 31 aralık ayına ait giderleri girdim , Fakat bu sefer de %8 lik olan KDV görünmedi , hepsini %18 olarak algıladı , muvazenede indirilecek KDV kısmı boş çıkıyor. Ne yapmamız lazım...

Değerli meslektaşım giderleri nasıl işliyorsunuz... Geçmiş yıl gidrlerini normal giderler gibi işlerseniz görünmez tabiki...Geçmiş yıla ait giderleri şöyle gireceksiniz dönem işlemleri oradan da gider girişleri düzeltmeyi açıp giderlerinizi girerseniz soru kalmayacaktır....

&quot;Insanlara en adil sekilde dagitilan nimet akildir. Çünkü kimse aklindan sikayetçi degildir.&quot;