vekaletten vekalet

• sizin gibi dostlarım olduğu için çok mutluyum bu beni rahatlatıyor.....
    allah hepinizin yardımcısı olsun...
    bana şimdiye kadar sabreden . dinleyen. cevap veren ve tüm arkadaşlarım... hakkınızı helal edin.....

• Vezne işini çok fazla bilmememe rağmen bende vekaletlerin 1 (bir) sayılacağını düşünüyorum. Yani toplam imza 2 olması gerekirdi. Olayların bu aşamaya gelmesine çok üzüldüm. Aynı durumda olan birisi olarak (2006'da haksız yere işten çıkarıldım) üzüntünüzü paylaşıyorum. ALLAH'IM EN KISA SÜREDE SİZE DAHA HAYIRLI İŞLER NASİP ETSİN (amin)

• Abim gerçekten çok üzüldüm sıkma canını bütün noterlik işlemleri sendeydi bunu görüyordum keşke bu kadar çalışkan olmasaydın sende 7 imza değilde 8 imza girseydin bu sefer neden 8 girdin deseydi 7'yi veren 8'de verir noter hanım deseydin bu olay hukuğu aşmış zaten allaha emanet ol.

• Vekaletlerdeki bütün yetkiler aynı olduğu için imza adedi 2 olmalıdır bunda benzer bi işlemi daha önce bende yapmıştım imza adedini iki olarak aldım. Adınıza üzüldüm keşke sadece üzülmekle kalmayıp birşeyler yapabilsek.

• Öncelikle,geçmiş olsun,

daha iyi bir yerde iş bulacağınızı umuyorum...

*İnsanlar arasında iyilikten başka hiçbir üstünlük kabul etmem. Karakterin olmadığı yerde,<br />ne büyük sanatçı, ne de büyük mücadele adamı vardır. Orada var olan, zamanın yok ettiği,<br />içleri boş yaratıklardır. Bütün mesele, büyük görünmek değil, gerçekten büyük olmaktır.<br />*Beethoven*

• SLM ARKADAŞLAR VEKALETTEN VEKALET DEMEK DEVİR ANLAMINDA BENİM ANLAMADIĞIM KAÇ KİŞİ VEKALET VERMİŞ VEKİL KAÇ KİŞİ DE İMZA SAYISI NE KADAR OLMUŞ TAM OLARAK AÇIKLARSANIZ SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER MÜMKÜNSE GELELGESİ VARSA

• Değerli Meslekdaşım;

Mevcut vekaletnamelerine istinaden bir başkasını vekil tayin etmek, ifade ettiğiniz gibi yetki devri anlamına geliyor.Bu gibi durumlarda;
    -Örneğin size aynı kişi tarafından ayrı,ayrı noterliklerden düzenlenmiş on adet vekaletname ibraz edildi bu vekaletnamelerdeki yetkilerin tamamını bir başkasına devir etme talebinde bulundu.
    -İlk yapacağınz iş vekaletnamelerde başkalarını dahi tevkil teşrik ve azle yani başkalarını vekil tayin etmeğe yetkinin var olup olmadığını araştırın.
    -İkincisi vekaletnamelerdeki konular aynımı?
    -Örneğin üç vekaletnamede gayrimenkul alım ve satımı ve dava yetkileri var,Dört vekaletnamede sadece gayrimenkul alım yetkisi var,üç vekaletnamede Bankalardaki paraları çekme yetkisi var.Bunları üç gurup halinde devir edeceksin yani üç ayrı vekaletname yapacaksın.Eğer bunların hepsinde sadece gayrimenkul alım yetkisi olsa ve sadece bu yetki devir edilmiş olsa idi tek vekaletname ile işi bitirebilirdin.
    -Ayrıca ilgili noterliklerden teyit almağıda unutma emi...

• benim noterim 7 imza aldırdı..
    bence yanlış dedim ve tartışma çıktı sen bana hukuğu öğretemzsin dedi farklı bahaneler üretti ve bugün çıkışımı verdi.....

bak buna çok üzüldüm amma işverenlerimizin içlerinde çok bilmuşu çok abı
    arkadaşım noterle cedelleşmeye gerek yok benim başımdada var bir çok bilmiş o nedenyle sen bilirsin diyorum 7 mi dedi 7 al aslan kardeşim niye ekmeğinle oynuyorsun