ZİRAAT ODASININ İMZA SİRKÜLERİ

• KANUN NO: 5184
    ZİRAAT ODALARI VE ZİRAAT ODALARI BİRLİĞİ KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN
    Kabul Tarihi: 3 Haziran 2004
    Resmi Gazete ile Neşir ve İlânı: 9 Haziran 2004 - Sayı: 25487
    Odayı temsil ve ilzam
    Madde 13.- Odayı yönetim kurulu başkanı temsil eder.
    Odanın kanuni temsilcisi yönetim kurulu başkanıdır. Bununla beraber oda yönetim kurulu başkanı veya başkan vekili ile diğer bir üyenin müşterek imzaları odayı ilzam eder.
    Oda meclisinin kararı ile yönetim kurulunun yetkilerinden bir kısmı, yönetim kurulu üyelerinden bir veya birkaçına yahut oda genel sekreterine devredilebilir. Oda bütçelerinden harcama başkan veya başkan vekili ile oda genel sekreterinin, genel sekreterin bulunmadığı hallerde muhasip üyenin müşterek imzası ile yapılır. Yönetim kurulu kararı ile üst sınırı belirlenecek harcama, oda genel sekreteri tarafından yapılabilir."

Müstenit olarak oda meclis kararı ve yönetim kurulu kararının eklenmesi gerekir. Diye düşünüyorum.

İMZA SİRKÜLERİ
    ÜNVANI : ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞI
    ADRESİ :
    Ünvanı ve adresi yukarıda yazılı olan ZİRAAT ODASİ BAŞKANLIGI'nın ....
    Noterliğinden onaylı tarih .... yevmiye no.lu Karar Defterinin sayfasına alınmış
    bulunan .... tarih ve ... no.lu Yönetim Kurulu Kararında "Yönetim Kurulu Başkanın Adı ve
    Soyadı: Yön.Kur.Başkan Yardımcısı: , Azaların Adı ve Soyadı: Yukarıda adı
    geçen üyeler Başkan Başkanlığında oda da toplanarak aşağıdaki kararı almışlardır.
    Odamızın Hakiki ve ve Hükmi şahıslar ile bütün bankalardan para çekmeye, para yatırmaya, resmi, özel kurum ve kuruluşlar ile Mahkemeler ve İcra Dairelerinde, Tapu Dairelerinde, Belediyeler, Bağ-kur, Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü, Özel İdare Müdürlükleri, İl ve İlçe Tarım Müdürlükleri, S.S.K., Vergi Daireleri, ve Mal müdürlükleri, Noterlikler, PTT Müdürlükleri, Cedaş İşletme Baş Mühendislikleri, TürkTelekom Müdürlüklerinde Hakiki ve Hükmi şahıslarla yapacağımız her türlü akit ve muamelelerde, antlaşmalarda taahhüt ve tasarruflarda bulunmaya her cins ve modelde Motorlu araç almaya, satmaya, devir işlerini onaylamaya, Odamız işlemlerini Oda işlemlerini takip etmek üzere Avukat tutmaya vekalet
    vermeye, Odamızı temsil ve ilzam etmeye, Yönetim Kurulu Başkanı veya Yönetim Kurulu
    Başkan Yardımcısı .... ile birlikte Genel Sekreter 'ın imzası olmak üzere yetkili iki imza ile
    temsil ve ilzamına oy birliği ile karar verildi.Gündemde görüşülecek başka konu olmadığından toplantı sona erdirildi. " denildiğinden, buna göre yukarıda yazılı olduğu gibi temsile yetkililerin tatbiki imzaları aşağıya çıkartılmış olup nazari itabare alınmasını, adımıza bu esasa göre işlem yapılmasını dileriz. Saygılarımızla.
    İMZA YETKİLİLERİ :
    Adı ve Soyadı, Ünvanı:
    1- ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞI adına
    Yönetim Kurulu Başkanı
    İMZA İMZA İMZA

2- ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞI adına
    Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
    İMZA İMZA İMZA
    3- ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞI adına
    Genel Sekreter
    İMZA İMZA İMZA
    Noterliğimde yazılmış olan işbu İmza sirküleri altındaki imzaların gösterdiği isimli
    kişilere ait olup dairede huzurumda imzaladıklarını onaylarım. İkibinyedi yılının Şubat ayının Onüçüncü Salı günü. 13.02.2007
    {}
    RESMİ MÜHÜR VE İMZA
    DAYANAK: ...... Noterliğinden tarih ve 2208 Yevmiye No ile tasdikli ......... Ziraat
    Odası Başkanlığına ait karar defterinin ....sayfasına alınmış tarih ve ... nolu yönetim
    kurulu kararı sirküler metnine aynen yazılmış olup ...... Ziraat Odası Başkanlığını Yönetim
    Kurulu Başkanı veya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ile birlikte Genel Sekreter
    'ın imzası olmak üzere yetkili iki imza ile temsil ve ilzamına yetkili oldukları görülerek
    işleme eklendi.
    işbu dayanak Noterlik Yasasının 79.maddesine göre eklenmiştir.

• genel sekrete verilecek yetki, yönetim kurulu kararında değil oda meclis kararında alınması gerekir, diye düşünüyorum.

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...

• burada üyelerin yönetim kurulmuna seçildiğine dair ilçe seçim kurulu mazbatası dikkate alınmalıdır ve görev taksimi karırına dikkat edilmelidir.