Satış vaadi Sözleşmesi

• Tamam da bunu pratik hayatta uygulayabilirmiyiz? Soru bu işte. Bana kalırsa satış vaad.söz.bu madde konulmamalıdır. Akit esnasında satılacak dairenin emlak rayiç değerinin tespit edilmesi mükün olmayacağından hem mevzuata(nisbi vergi tahsilatı), hemde sözleşme taraflarının irtifak konusunda sorun yaşama riskinin göz önüne alınarak yapılmaması daha doğru olur diye düşünüyorum.

ÖNEMLİ OLAN RUH GÜZELLİĞİ DEĞİL, RUS GÜZELLİĞİDİR!....

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen Murad ().

• Arkadaşlar satış vaadi sözleşmesinde Tapuda adı geçmeyen ve hissedar olmayan bir kişiye Daire verilme şartı bırakılabilirmi . Hukuki olarak bir sakınca varmıdır.)

Sayın meslektaşım işlem Satış Vaadi Sözleşmesimi yoksa Satış Vaadi ve Katkarşılığı İnş. Sözleşmesimi. ?

• 1994-41 nolu genelgeyi anımsatıyor sanki.

Bu genelge esaslarına göre ayrıca bir satış vaadi sözleşmesi yapması uygun olacağını,
    Arsa sahibi ile müteahhit arasında yapılacak olan Kat karşılığı inşaat ve Gayrimenkul Satış Vaadi sözleşmesine 3.bir şahsın konu edilemeyeceğini düşünmekteyim.

• Arkadaşlar genelgeyi inceledim teşekkür ederim.
    arsa sahibi ile 3.şahıs daha önce aralarında resmi olmayan satış işlemi gerçekleştirmişler. 3.şahısın resmi olarak tapude hak sahibi değil. fakat kat karşılığı sözleşmesinde özel şartlarda " ayrıca Arsa sahibi dışında ;x şahsına 1 zemin 2 normal olmak üzere toplam 3 adet daire verilecektir ' diye bir madde olması Mali yönden veya hukuki yönden bir sorun teşkil edermi'

• Arkadaşlar genelgeyi inceledim teşekkür ederim.
    arsa sahibi ile 3.şahıs daha önce aralarında resmi olmayan satış işlemi gerçekleştirmişler. 3.şahısın resmi olarak tapude hak sahibi değil. fakat kat karşılığı sözleşmesinde özel şartlarda " ayrıca Arsa sahibi dışında ;x şahsına 1 zemin 2 normal olmak üzere toplam 3 adet daire verilecektir ' diye bir madde olması Mali yönden veya hukuki yönden bir sorun teşkil edermi'