GEÇİCİ BELGE DE Kİ TRAFİK TESCİL KURULUŞUNUN İSMİNİN DEĞİŞTİRİLMESİ?

• ilçemizde bulunan bir kaç sigortacı arkadaş araç satışı yaptıktan sonra geçici belgede ki Trafik Kuruluşunun isminin değiştirilebildiğini söylediler(plaka aynı kaldığında)
    Yani;
    Satış x Noterliğinde yapıldı.x Noterliğinin bağlı bulunduğu Trafik kuruluşu 1 kuruluşu diyelim .Doğal olarak plaka aynı kaldığında geçici tescil belgesinde 1 kuruluşunun ismi çıkıyor.
    Şimdi yine satışı x noterliğinde yapıp geçici belgeye 1 kurumunun dışında başka bir trafik tescilin ismini yazmak mümkünmüdür?
    Mümkün ise uygulama nasıldır?
    Mümkünlü gibi olduk :)
    Bide Noterin satış yapmadan geçici belge verdiklerini söyleyen sigortacı arkadaşlar bile var? Ne hikmetdir anlayamadım:)
    ??? ??? ??? ???

• Sevgili arkadaşım, hepsi dedikodudan ibaret. Sistemi hepimiz aynı şekilde kullanıyoruz, satış yapılmadan geçici ruhsat verilmez, geçici ruhsattaki trafiği sistem kendisi otomatik yazıyor, bizim müdahalemiz mümkün değildir. Bilginize.

• Abdurrahman Bey, plakası değişmeyip farklı bir ilde yapılan satışlarda o ildeki trafik tescilin ismi çıkıyor fakat ilgili satışın yapıldığı ildeki tescil e gitmeyip kendi memleketindeki trafik tescil kuruluşundan da tescil belgesini alabiliyorlar. Ben bu olayı bizim burdaki Tarfik Tescil Kuruluşuna bizzat sordum ve sistem online olduğu için istediği yerden ruhsatı alabilirler diye söylediler. Fakat geçici ruhsattaki tescil biriminin ismini değiştirme gibi bir imkanın olmadığını biliyorum. Ayrıca ben birçok defa İstanbul plakalı bir aracın ruhsatındaki tescil biriminin isminin Edirne veya başka bir yer olduğu gördüm. Yani ruhsatı başka bir tescil biriminden aldıkları zaman tescil belgesinde belgenin alındığı Tescil biriminin ismi çıkıyor.
    Satış yapmadan da kesinlikle geçici belgesi verilmez. Sonuçta plaka ve NPS belge numarası dışında başka birşey yazmıyoruz. İsterseniz farkıl bir plaka ve NPS belge numarası yazıp deneyebilirsiniz.

• Tabiki mümkün değil, sigortacılar yani eski adıyla takipçiler kendi müşterilerini tatmin etmek için ellerinden geleni yapıyorlar buda bunun en büyük örneklerinden biri, satış yapmadan geçici belge verme olayından öncede sigortacılar satışı bundan sonra biz yapacağız noterler kalkıyor diye göbek atıyorlardı...Boş boş işler işte, bunu bir vatandaş duysa koşa koşa gelir sigortacı böyle dedi sende böyle yap der işin yoksa gel millete anlat...

• Ona bakarsanız ben NPS yerine başınnda MPS nosu alıp KATİ TREN SÖZLEŞMES bile yapıyorum :)
    Geçenlerde TCDD den bir MERAM EKSPRESİ sattık.... :))

• PLAKA DEĞİŞİKLİĞİ YOKSA GEÇİCİ TESCİL BELGESİNDE
    SATIŞI YAPAN NOTERE EN YAKIN TESCİL KURULUŞUNUN İSMİ YAZAR

PLAKA DEĞİŞİKLİĞİ VARSA ALICININ İKAMETGAH ADRESİNDEKİ
    TESCİL KURULUŞU YAZAR

• Ona bakarsanız ben NPS yerine başınnda MPS nosu alıp KATİ TREN SÖZLEŞMES bile yapıyorum :)
    Geçenlerde TCDD den bir MERAM EKSPRESİ sattık.... :))

murat kardeşim helal olsun sana valla takdir ediyorum seni tren bile sattın yani :) :) :) :)

• PLAKA DEĞİŞİKLİĞİ YOKSA GEÇİCİ TESCİL BELGESİNDE
    SATIŞI YAPAN NOTERE EN YAKIN TESCİL KURULUŞUNUN İSMİ YAZAR

PLAKA DEĞİŞİKLİĞİ VARSA ALICININ İKAMETGAH ADRESİNDEKİ
    TESCİL KURULUŞU YAZAR

HEMDE NE YAZAR DADAŞIM,
    GÖNÜL BİLE YAZAR