Okur-yazar olmayanların isteği

• Bu yasa taslağı hazırlanırken herhalde çalışanlar içkiliymişler. Neresinden tutarsanız tutun elinizde kalıyor, hiçbir mantık ve izan mecrasına oturmuyor....

Aklıma Mazhar Alanson'un "Ne kadar enteresan" parçası geldi, DJ arkadaşlara duyuru, iyi gider bunun üzerine :)

Murad bey sabah sabah sazın ince teline dokundukça dokunuyor,
    aslında bende kanun ilk çıktığında kendisi gibi düşünmüştüm.Ancak okuryazar olmayan bir insan
    genelde cahil ve de fakirlik alametidir.Sanıyorum kanunu yapanlar bunu göz önüne almışlar.Ayrıca ne idüğü belirsiz şu değerli kağıt denen meret şeyi her kaldırdıklarında nedense mutlu oluyorum.Bu ilk adım,bunun ikinci adımı bakarsınız bu kanunu genişletmeleri,böylece vatandaşın gözünde "ulen bu kadar para olur mu,bu noterler milleti soyuyor" imajından biraz olsun belki kurtuluruz.Sayın başkanımız FAHRİ KÖSE geçen yazın noterliğimizi ziyaretinde,değerli kağıtın kaldırılması hususunda maliye yetkilileri ile görüşmelerin devam ettiğini söylemişti.Bu ilk adım,inşallah devamı gelir,

*İnsanlar arasında iyilikten başka hiçbir üstünlük kabul etmem. Karakterin olmadığı yerde,<br />ne büyük sanatçı, ne de büyük mücadele adamı vardır. Orada var olan, zamanın yok ettiği,<br />içleri boş yaratıklardır. Bütün mesele, büyük görünmek değil, gerçekten büyük olmaktır.<br />*Beethoven*

• Murad bey sabah sabah sazın ince teline dokundukça dokunuyor,
    aslında bende kanun ilk çıktığında kendisi gibi düşünmüştüm.Ancak okuryazar olmayan bir insan
    genelde cahil ve de fakirlik alametidir.Sanıyorum kanunu yapanlar bunu göz önüne almışlar.Ayrıca ne idüğü belirsiz şu değerli kağıt denen meret şeyi her kaldırdıklarında nedense mutlu oluyorum.Bu ilk adım,bunun ikinci adımı bakarsınız bu kanunu genişletmeleri,böylece vatandaşın gözünde "ulen bu kadar para olur mu,bu noterler milleti soyuyor" imajından biraz olsun belki kurtuluruz.Sayın başkanımız FAHRİ KÖSE geçen yazın noterliğimizi ziyaretinde,değerli kağıtın kaldırılması hususunda maliye yetkilileri ile görüşmelerin devam ettiğini söylemişti.Bu ilk adım,inşallah devamı gelir,

Kıymetli ağabeyim, aslında sazı bana verseler daha ne nameler çıkarırım ama.
    Görüşüne katılıyorum, lakin değerli kağıt denen kambur vergilerden birinin kaldırılması usülden nihai yani tümden gerçekleştirilmelidir. Bu tür düzenlemelerin ya herro ya merro teşbihiyle yani kadameli olarak değil, anayasamız ve avrupa insan hakları mahkemesi yönetmelikleri temel karineleri gereği eşitlik hakları ihlali doğurmadan tümden tedavülden kalkmalıydı bence.

ÖNEMLİ OLAN RUH GÜZELLİĞİ DEĞİL, RUS GÜZELLİĞİDİR!....

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen Murad ().

• [quote='Murad','https://www.katibiadil.com/forum/index.php?thread/&postID=35822#post35822']
    Valla size birşey söylyeyimmi?
    Yarın öbürgün teftişte, adalet müfettişleride bizi düzenleyip onaylayacaklar gibime geliyor ama hayırlısı....

:D :D :D