MELİKE NİSA BÜRKE'YE TEŞEKKÜRLER.

• Merhaba,

Dünyaya gelen kızımız Asya için bir çok meslektaşımdan çeşitli hediyeler, tebrikler, telefonlar aldım.

Katibiadil.Com kurarken hedeflerimizin bu denli tutabileceğini düşünmemiştim doğrusu, fakat baktım ki biz gerçekten çok büyük bir aile olmuşuz. Bunu yaşadım hissettim ve mutluluğunu tattım.

Öncelikle herbirinize ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. İyiki varsınız ve iyiki burdasınız.

Beni bilhassa Mahmut BÜRKE abimin kızı Melike Nisa BÜRKE kardeşim duygulandırdı.

Kendi yazmış bulunduğu "RUHUMUN İNTİHARI" isimli kitabına " Hoş Geldin Asya Bebek" notu ekleyerek bana ulaştırdı.

Kitabı açtığımda karşılaştığım not çok önemliydi. Bir meslektaşım sevincini kızı ile paylaşmış ve kızı ise bu mutluluğa ortak olarak beni tebrik etme ihtiyacı duymuştu.

Kitabın bir sonraki sayfalarınıda okumaya başlayınca, yazılan şiirlerin harika bir samimiyet ve muhteşem güzel bir yürek ile bütünleştiğini görünce doğrusu çok memnun kaldım. Bunun üzerine bu genç arkadaşımızı tebrik etmeyi ve bu güzelliği sizlerle paylaşmayı bir gereklilik gördüm.

Eeee.. Nede olsa Mahmut abimizin kızı...

Sevgili Melike ; Kalbinin güzelliğini yansıttığın şiirlerinle başarının devamını diliyor ve seni tebrik ediyorum. Ayrıca bu ince ve nazik hareketin içinde sana çok teşekkür ediyorum.

Saygılarımla

• Değerli meslektaşımız Sn.Mahmut Bürke'nin biricik kızı sevgili yeğenimiz Melike Nisa BÜRKE;zahmet buyurup ben amcasına gönderdiği "RUHUMUN İNTİHARI" isimli çok güzel eserinden dolayı Başta Sayın Meslektaşım Mahmut BÜRKE (böylesi güzel bir evlat yetiştirdiği için)'ye ve sevgili Şair Kızımız Melike Nisa BÜRKE'ye çok teşekkür ediyor,saygılar sunuyor, güzel eserlerinin devamı dileğiyle gözlerinden öpüyorum.Cabir KARAHASANOĞLU

• Çok Değerli Abim;

Her anne ve babaya nasip olmayacak ŞAİR bir kız yetiştirdiğiniz için seni ve yengemi tebrik ediyorum. Sevgili yiyeğinimiz Şair Melike Nisa'nın yolu açık olsun.

Mersin yerel gazatesinde Şairimize gelen yorumu görmek için tıklayınız.

http://www.mersinkent.com/kult…iir/2142-uemit-alolu.html

NOT: Yorumcu her ne kadar şairimizi Mersinli olarak takdim etmişsede, o bir Bingöl/Genç'li :D

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...

• Uzun bir zamandır siteye girememiştim. Muharrem Bey’in baba olduğunu yeni öğrendim. Öncelikle Muharrem Bey’i ve eşini tebrik ediyor, kızlarıyla birlikte mutlu, huzurlu, sağlıklı bir ömür diliyorum.
    Mahmut Bey’in kızı Melike Nisa’nın Mersin Yerel Gazetesinde yayınlanan şiirini de okuma fırsatı buldum. Google’de araştırma yaptığımda Melike Nisa’nın yazmış oldu birçok şiiri okuma fırsatı buldum. Melike Nisa’yı çok çok tebrik ediyorum. Onun için söylenecek kelime bulamıyorum şuan. Aynı tamanda Mahmut Bey’e de sitem ediyorum böylesine yetenekli ve genç bir şairin şiirlerinden bizi bu zamana kadar mahrum bıraktığı için. “Ruhumun İntiharı” isimli o güzel eserini alıp kitaplığımın en güzel yerine koyacağım. Geleceğin en iyi şairlerinden biri olacağına emin olduğum Melike Nisa’nın anne ve babasını da ona verdiği desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.
    Benimde bir yaşında kızım var ve ismi Melike. Onunda ablasını örnek almasını canı gönülden diliyorum.

• Sevgili kardeşimiz Melike Nisa Bürke'yi yürekten kutluyorum.

Duyguların, düşüncelerin, adeta ışık hüzmeleri gibi yayılan benliğin enginliğini nadide bir buket haline getirmiş, bizlere bu lezzeti yaşattığın için sevgili kardeşim canı gönülden kutluyorum.

Tabiki arkasında dağ gibi engin ve sağlam duran değerli abimizi ve yengimizi görmemek mümkünmüdür.
    Sevgili kardeşimizin bahtı açık olsun, nice başarılara imza atacağı inancı ve temennilerimle.

Selamlar.

• Değerli Meslektaşlarım;

Güzel dilekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum,

Darısı hepinizin çocuklarına, torunlarına inşallah

Selam ve Saygılarımla

Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız.

• [Blocked Image: http://www.kitapadresi.com/kiboimg/9786051273679.jpg]

Harfleri içilmişken yokluğunun her bir hecesinin Bilinçsiz bir intihar bu En hatırlanmaz, en sarhoş Acayip bir intihar girişimi, duyduğun Gördüğün ruh ve beden İki ayrı alem Sormazsan eğer Hiç söylemem Ruhumun intiharı bu Biraz melankoli biraz alay kokan Şiirde soyutlaşan Kalbimde somutlaşan Git gide içimdeki uçurumları aşan Ruhumu aşağı yuvarlayan Yere yığılan sandalyeler asıl Acı kokan Sandalyeleri ayaklarıma bağlayan aşklarım, kalbimi yoran .......

Durgun suya hayat veriyordun
    Sonra nedensizce gidiyordun,
    Seni böyle nedensizlikler için sevmemiştim...
    Her yerde sesini duymaya çalışan,
    Fısıltılar arasında sen olan sedayı arayan biri oluyor,
    Hayalinle konuşuyor,
    Olmayan sana dokunmaya çalışıyordum...
    Ellerim boşluğu okşayıp giderken,
    Hayat acımasızlaşıyordu...
    Gözlerim artık hiçbirşeyi görmez oluyor,
    Dilim tutuluyrodu..Tutuluyordu çünkü çıkan heceler hep sen oluyordun..
    Ellerim sen diye dokunuyordu herşeye,
    Gittiğinden beri bu eller üşüyor işte...
    Gözlerim hiçbirşeyi görmüyor,ayaklarım sonunda sen olmayan yola yürümüyordu,
    RUHUM İNTİHARINI EDİYORDU ve BEN BİTİYORDUM...

ALINTI
    (melike nisa bürke)

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...

• SUSUŞLARIMIN ÇIĞLIĞI - melike nisa bürke

Sesimin donuklaştığı cümlelerin vurgusu oluyordun,
    Bir müddet sonra içimde dindiremediğim fırtınaların başlangıcı..
    Sana doğru koşuyordum ucu bucağı olmayan ıssız sokaklarda,
    Sonuna geldiğim yolda çıkmazım oluyordun...
    Susuyordum,susuşlarım bile çığlık gibi kaçırıyordu herkesi benden.
    Oysa bir tek senin sever adım gelmeni istiyordum.
    Sesini duyduğumda dudaklarım kilitleniyordu,kulaklarımda bayram coşkusu...
    Şimdi ise hüzünlü bir bekleyiş
    ve
    PERŞEMBE SONRASI KIYAMET SESSİZLİĞİ..
    (17:40-25.10.09)

(MELİKE NİSA BÜRKE...)

Melike Nisa Bürke'nin en yakın takipçisiyim bundan sonra.
    Şiirlerini okumaktan çok büyük haz alıyorum.

• Her nekadar kitabını görmemiş olsamda buradan okuduğum kadarı ile Melike kardeşimin başarılı çalışması için kendisini canı gönülden tebrik eder, başarılarının devamıdı dilerim. Böyle başarılı, saygı değer bir babanın kızı olduğu içinde kendisini son derece şanslı buluyorum.