Kimlik fotokopisi ve karşılaştırma!

• :):) ah ahhh
    güzel günlermi desem, zor günlermi desem,
    Mal müdürlüğünden değerli (Noter) kağıdımızı kağıtları değerlendirmede kulandığımız damga ve harç pullarını almak için haftada enaz 2 gün mal müdürlüğüne giderlik elimizde bir dilekçe ve parayla, her gün değerli kağıtı say, pulları say, ne kadar kalmış, ne kadar harcanmış,
    birde benim en zoruma giden işlerin enbaşında akşam mesaiden sonra saatlerce yevmiye defterinin işlenmesi yokmu, işlediğimiz işledim, 5-10 kuruş tutmaz habam de babam, nerede arada bul bulabilirsen,
    yok yok bu düzen iyi :)
    saygılaımla..

• T.C.Kimlik numarası icadedildikten sonra hiç bir işleme kimlik fotokopisi eklememek lazımdır diye düşünüyorum.Tabi bu benim düşüncem noterler için hiçte doğru bir düşünce olmadığını biliyorum.Zira noterlerin kazancının nerede ise yarısını fotokopiler oluşturmaktadır.Buda çok ama çok zahmetsiz bir kazançtır.Hiç bir emek harcamadan vatandaşın cebinden para almanın herhalde öbür dünyada hesabı sorulacaktır. :) :) :) Biz personellerde buna aracı oluyoruz ama bizim günahımızın hesabını da noterler vereceklerdir diye düşünüyorum.Selam ve saygılarımla.

Merhaba Cabir abi,
    Sadece böyle düşünen sadece noterler değil. Mahkemelik br durum olduğunda malesef Hakimler de "ilgili T.C.numarasını söylemiş, noterde KPS.ile kimliği sorgulamış ve işlemi tamamlamış" diye düşünüyor. :( Saygılarımla.

• Benim doğduğum yılda fotokopi makinası yeni çıkmış desenize :) O zamanlar nasıl çalıştığınızı şimdi hayal etmeye kalkınca akıl sıra ermiyor aslında. Geçmişler hep zorluklarla dolu... Evet simdi biz çok kolay bir dönemdeyiz, bir tuşla işlemlerin olur hale geldiği bir dönemde...

• Hey gidi günler hey!!!! 6 adet mekanik makina aynı anda işlem yapıyorlar,doktorun birisi bana dediki daktilonun her biri tuşunun sesi beyin hücrelerinizden birini öldürüyor.

:) Ben de doktor beye sordum doktor bey o zaman yakın tarihte bende hücreyi bırakın beyin diye bir şey kalmaz.

Tabi doktor kahkaha atarak ama beyinde bir hücre ölür bin hücre kendini yeniler. :)

Bunun üzerine rahatladım.

• :)))))))))) çok müjdeli bi bilgi vermiş gerçektende, maziniz tazelendii, eski günler yâd ediliyor :)