okur yazar olmayanların işlemi

• Değerli Meslektaşlarım; Bilindiği üzere okur yazar olmayan ilgililer harçtan muaf olup, işlemleri düzenleme şeklinde yapılıyor, Düzenleme şeklinde hazırladığımız atıyorum avukat vekaleti bu işlemden iki nüsha almak gerekirse düzenleme olduğu için bir asıl bir suret çıkartmak lazım yoksa ikisininde asıl olması mı gerekir? cevap ve yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    (bir asıl bir suret çıkardım sureti pasaport bürosu kabul etmemiş)
    Saygılarımla,

• DÜZENLEME olduğu için evet bende kesinlikle okuryazar olmayanların tüm işlemlerini 1 asıl 1 suret şeklinde yapıyorum... Sanıyorumki doğru olanda bu... diğer arkadaşlarında nasıl uygulama yaptıklarını bilmek isterim tabi...

• Değerli Meslektaşları Sadece Okur yazar olmayanlardan oluşan işlemlerde daha önce onaylama yapıp HUMK gereği Düzenleme yaptığımız bütün işlemleri iki asıl çıkartıyoruz çünkü masraf değişmiyor, daha önce düzenleme yaptığımız işlemleride 1 asıl 1 suret şeklinde yapmaktayız, bu konuda bir genelge yayınlanmadığı için vatandaşların madur olmaması açısından, özellikle yurt dışı muvafakatları ve banka işlemleri ile ilgili vekaletnamelerde sıkıntı yaşandığı duyumu aldığımızdan ve her hangi bir ücret değişikliği olmadığından dolayı bu şekilde devam etmekteyiz, selam ve dua ile...

<p>İNSANDA YOKSA EDEP... NEYLESİN MEDRESE NEYLESİN MEKTEP... OKUSA ALİM OLSA MERKEP... BAK YİNE MERKEP YİNE MERKEP...</p>

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen Metin ÇELİK ().

• 2 Asıl olarak düzenliyorum ben... Herhangi bir kısıtlama olmadığı ıcın suret vermektense asıl vermeyi tercih ediyorum..

<p>Başkaları hakkında kötü şey söyleyenlerin, kendilerine söyleyecekleri iyi bir şeyi yoktur...</p>