1.170.TL CEZA.

• Noterliğimizde ocak ayında aynı şirkete üç adet defter tasdik ediliyor,GİB e bir tanesi nasılsa ulaşılmamış gözüküyor,Maliye 1.170.TL ceza ihbarnamesi gönderdi.Buna karşın noterimiz GİB'e bildirim yapıldığına dair bilgisayar çıktısı ile itiraz etti,buna rağmen
    vergi dairesi itirazı kabul etmedi.Vergici arkadaş aynı durumun matbaalarda da olduğunu,kendi sistemlerinde arıza olabileceğini söyledi.Ancak bu ceza rakamı çok yüksek,buna TNB ne edip karşı çıkmalı,Türkiye genelinde bir çok noterin başı yanabilir,vergi dairesi nuh diyor peygamber demiyor.Bizde vergi mahkemesine gidip gerekli itirazları yapacağız.Benzer durumla karşılaşan arkadaşlar varmıdır?

*İnsanlar arasında iyilikten başka hiçbir üstünlük kabul etmem. Karakterin olmadığı yerde,<br />ne büyük sanatçı, ne de büyük mücadele adamı vardır. Orada var olan, zamanın yok ettiği,<br />içleri boş yaratıklardır. Bütün mesele, büyük görünmek değil, gerçekten büyük olmaktır.<br />*Beethoven*

• Meslektaşım
    Hangi defterin bildirimi yapılmamış, İnşallah Kebir defteri zannedipte ceza ihbarı salmasınlar..

Adem bey yevmiye,şirket üç defter tasdik ettirmiş yevmiye,envanter,karar,sadece yevmiye gözüküyor;böyle saçmalık olmaz.Madem bildirilmemiş üçü de bildirilmemiş olacaktı.Özellikle vekalet dönemindeki Başkatip arkadaşlar çok dikkatli ve titiz olmalı,alacakları vekalet ücretleri bu cezalara yetişmeyebilir,Allah korusun.

*İnsanlar arasında iyilikten başka hiçbir üstünlük kabul etmem. Karakterin olmadığı yerde,<br />ne büyük sanatçı, ne de büyük mücadele adamı vardır. Orada var olan, zamanın yok ettiği,<br />içleri boş yaratıklardır. Bütün mesele, büyük görünmek değil, gerçekten büyük olmaktır.<br />*Beethoven*

• İbrahim abi aynı konu bendede oldu ama ceza yemedim vergi dairesi bir kaç defa aradı filanca defterler bildirilmedi diye benim söylediğim bende bildirilmiş gözüküyor genel merkezinizi arayın dedim benden çıktı sonra da aramadılar.Bazı defterler sanırım iki üç ayı buluyor bildirilmesi aralık ayında tasdik ettiğim defterlerin bir çoğu ekranlarında gözükmemiş sonra nasıl çözdüler bilmiyorum.

• :) :) Devlet memuruna dert anlatmak zordur ama,Noterinizin bu işin altından alnının akı ile çıkabileceğini düşünüyorum.

• Cabir beyinde belirttiği gibi noterimin Ankaraya gidip uğraşları sonucu işlemlerin zamanında GİB'e bildirim yapıldığı tesbit edildi ve ceza vergi dairesi tarafından kaldırıldı.TNB nin bildirdiğine göre bir noter görevlisi 80 adet defteri sistemde unutmuş,varın cezasını siz hesaplayın.Defterlerde işlem tarihinden sonra takip eden iki ay içinde fatura tasdiklerinde ise işlemin yapıldığını takip eden 15 gün içinde mutlaka bildirim yapılması gerekiyor.GİB vergi dairesine bildirim yapılmadı diye bildirdiği an vergi dairesi ceza tahakkuku yapması gerekiyormuş.Aman dikkat ....

• Cabir beyinde belirttiği gibi noterimin Ankaraya gidip uğraşları sonucu işlemlerin zamanında GİB'e bildirim yapıldığı tesbit edildi ve ceza vergi dairesi tarafından kaldırıldı.TNB nin bildirdiğine göre bir noter görevlisi 80 adet defteri sistemde unutmuş,varın cezasını siz hesaplayın.Defterlerde işlem tarihinden sonra takip eden iki ay içinde fatura tasdiklerinde ise işlemin yapıldığını takip eden 15 gün içinde mutlaka bildirim yapılması gerekiyor.GİB vergi dairesine bildirim yapılmadı diye bildirdiği an vergi dairesi ceza tahakkuku yapması gerekiyormuş.Aman dikkat ....

Çok ilginç