BANKA VEKALETNAMESİ HK.

• Garanti Bankasından maaş almakta olan birine vekaletname hazırladık, vekil şubeye maaşı çekmeye gittiğinde bundan sonra maaş günü önce işlemi yapan noterliğe giderek vekaletnamenin üzerine; İŞ BU VEKALETNAMEDE AZİL OLMAYIP YETKİLER DEVAM ETMEKTEDİR şeklinde kaşe bastırıp öyle geleceksin demişler,

Böyle bir kaşe kullanan arkadaşlar var mıdır? Banka bunu bize kullandırarak doğabilecek sorumluluktan mı kaçmak istemektedir, yoksa bizmi çok şüpheciyiz?

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...

• azil olup olmadığını araştırmak bankanın işidir ne yani vekaleti vatandaş adana da bir seyehatta iken verdi ise maaşınıda istanbuldaki bankadan alıyor ve istanbulda ikamet ediyorsa ve vatandaş yurd dışında ise vekilin her ay adanayamı gitmesi lazım çok saçma bişi bu vekilin yerinde olsam asla böyle birşey yapmam ve ödemeyi yapmadıkları taktirde şikayetci olurum maaşı evime kadar getirmek zorunda kalırlar :)bende cok mu ters çıktım acaba :) ama hak ediyor bannkalarda dimi :) bütün sorumluğu noterin üzerine atmaya çalışıyorlar oldu olacak maaşlarıda biz ödeyelim bari :)

• arkadaşlar;

bu tür talepler olduğunda ve noterliğimize gelindiğinde ilgili işleme bakılarak azil durumunun olup olmadığı husususunda azil yok ise " Noterlimizdeki dosyasında mevcut ...tarih.... y.numaralı vekaletnamede 17.02.2010 tarih ve 15:43 saati itibariyle azil bulunmamaktadır." diye yazıp vermemizde hiç bir sakınca bulunmamaktadır.

kolaylıklar diliyorum

Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız.

• Artık bize yeni bir iş çıkıyor demektir. :) :) :)Vekalet üzerine ayrıca bu vekaletname azil olmayıp yetkiler devam etmektedir demek,dosyamızda mevcut vekaletnameden bir suret vermek demektir ki buda vatandaşın cebinden artı bir para çıkacağı anlamına gelir.Sevgili Özgür bey bence banka notere resmi bir yazı yazsın bizde cevap verelim.

• Sayın meslektaşım Mahmut beyin görüşlerine katılıyorum ve aynı uygulamayı yapmaktayız, diğer şekilde araştıracak olursak bu iş baya uzar emekli maaşını almadan kişi vefat eder vekalet bu sefer tamamen iptal olur :)

• arkadaşlar;

bu tür talepler olduğunda ve noterliğimize gelindiğinde ilgili işleme bakılarak azil durumunun olup olmadığı husususunda azil yok ise " Noterlimizdeki dosyasında mevcut ...tarih.... y.numaralı vekaletnamede 17.02.2010 tarih ve 15:43 saati itibariyle azil bulunmamaktadır." diye yazıp vermemizde hiç bir sakınca bulunmamaktadır.

kolaylıklar diliyorum Mahmut Beyin önerisi güzel de Noterler böylesi bir fahri görevi kabul ederlermi?

• Memlekette bürokrasiyi aşmak başlı başına bir marifet olmuş, kişi yaşlıdır maaş alamaz vekalet verir bu seferde vekile bir sürü bürokratik yol izletirler vekil canından bezer :)

• Aslında buda mantıklı neden olmasın vekaleti birde nüfusa göndersin o tarih itibarı ile sağmı ölümü onuda kontrol etsin banka :)

kesinlikle katılıyorum olurmu hiç öyle şey yaa yok notere git azili kontrol et erkan beyin dediği gibi bide nüfusa göndersin sağmı ölümü kişi oldu olacak birde savcılıktan temiz kağıdı istesin vergi dairesinden de borcu yoktur istesinde öyle ödesin parayı ne günlere kaldık yaaaa

• arkadaşlar;

ilgili banka yetkilileri, verilen bir vekaletname ile iş yaptıklarında , vekilin beyanını-ki vekilin azil edilmesi durumunda bile bile iş yapması halinde vekilin sorumluluğu belli- ve verilen vekaletnameyi esas almayıp mutlaka işlemin yapıldığı tarihte vekaletnamenin azil edilip edilmediği hususlarını –görevden vazife çıkarıp arıyorlarsa- burada vekil olarak hareket eden ,iş yapan vatandaşın ne günahı var ,
    birazda empati olayı ve bu yüzden bağcı dövmek yerine üzüm yemek daha mantıklı değil mi
    her birimiz yıllarca bu meslekteyiz nelerle karşılaşmıyoruz ki bizim ilgili banka yetkilisi ile polemiğe girip haklılığımızı kanıtlama çabalarımızın vatandaşa hiçbir yararı yoktur.
    banka yetkilisi işlemi yapmıyor, bizde yardımcı olamazsak çözüm nasıl bulunacak

selam ve saygılar

Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız.

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen Mahmut Bürke ().

• Telefon diye birşey icat edildi. Ararlar ilgili noterliği azil varmı yokmu diye teyit alınır. Çok istiyorlarsa vekaletnamenin bir fotokopisini gönderirler mahmut beyin söylediği gibi azil yoktur denilir. Aynı sorunla ve buna benzer yok vekaletnamemin süresi bitti 1 yıl oldu 10 yıl oldu yenile gibilirinden defalarca sorunlarla karşılaştım. Hatta bazı müşterilerime git beni de bankayı da savcıya şikayet et dediğim oldu. Eden olduda sorun da çözüldü. Sonuç olarak size söylenen herşeyi yapmayın bence yoksa altından kalkamazsınız.

• Bu konuda yapılacak bir şey yok sanırım, bizden yazı veya bilgi isteniyorsa bizimde yapmamız gereken bir iş olduğu kanısındayım. Vazifemiz olmasa dahi bence yardımcı olalım derim. Gerçi bir çoğumuzda yardımcı olmaktayız...
    Vatandaş bunalımda zati....

Kolaylıklar dilerim...

• Kemal bey vatandaşa yardımcı olmak tabi görevimiz ama vatandaşı zora koşan biz değiliz vatandaşı zora koşanla uğraşalım diyorum.

yani kesinlikle katılıyorum bende aynı fikirdeyim benimde kızdığım taraf bankalar zaten vatandaşa ne zaman yardımcı olmadıkki şimdi olmayalım

• BURDAKİ GARANTİ BANKASI DA VEKALET 1 YILI GEÇMİŞŞE KABUL ETMİYOR GİT YENİ TARİHLİ BİR VEKALET GETİR DİYOR BİZDE İLGİLİYE VEKALET AZİL VE OLÜM OLMADIKÇA GEÇERLİDİR DİYORUZ BANKA BİZİ ARASIN DİYORUZ AMA SADECE BU BANKA BİRYIL AŞMIŞ VEKALETİ KABUL TEMİYOR BİZDE ASLI GİBİDİN TASDİK EDİP VERİYORUZ İLGİLİYE.

• BURDAKİ GARANTİ BANKASI DA VEKALET 1 YILI GEÇMİŞŞE KABUL ETMİYOR GİT YENİ TARİHLİ BİR VEKALET GETİR DİYOR BİZDE İLGİLİYE VEKALET AZİL VE OLÜM OLMADIKÇA GEÇERLİDİR DİYORUZ BANKA BİZİ ARASIN DİYORUZ AMA SADECE BU BANKA BİRYIL AŞMIŞ VEKALETİ KABUL TEMİYOR BİZDE ASLI GİBİDİN TASDİK EDİP VERİYORUZ İLGİLİYE.

ZATEN ARIZA CIKARTAN BANKALARIN BAŞINDA GELİYOR GARANTİ BANKASI BUNU İŞ BANKASI VAKIFLAR VE ZİRAAT BANKASI TAKİP EDİYOR MALESEF ASLI GİBİDİR DİE TASTİK EDİNCE KABUL EDİYORLAR SANKİ OZAMAN TARİHİ ESKİ OLMUYOR ÖNCEDEN YAPILMIŞ OLAN VEKALETİN SURETİ YANİ ASLINDA AMA KAFALARI O KADAR BASIYOR İŞTE DEMEKKİ

• Mustafa bey aynı konu bende de oldu garanti bankası vekalete süre olmadığı halde 1 yıl geçerledir diye kabul etmedi vatandaşa vekaletini yenilemesi için bize gönderdi. Bende sizin gibi vekalette süre,azil yada ilgili vefat etmediği sürece geçerli olduğunu vekaletin geçerli olup olmadığı için bizden teyit almalarının yeterli olduğunu anlattım. Ama fayda etmedi bende vatandaşa gidip hem beni hemde bankayı savcılığa şikayet etmesini söyledim. Şikayetten sonra banka parayı paşa paşa verdi.

• yaazaten banka kendi sorumluluğunu üzerinden atmak için vatandaşa resmen işkence yapıyor ve bizde buna sessiz kalırsak vatandaşda sesiz kalırsa bu böyle devam eder ve olan yine vatandaşa olur ki unutmayalım bir gün bizde o vatandaşın yerinde olabiliriz bu haksızlık bizlerede yapılabilir onedenle bankaların saçma sapan kendi keyfiyetlerine göre hareket etmemeliyiz die düşünüyorum.

• Bence vekaletname azledilse ve tebligat azledilene ulaşmış ise sorumluluk tamamiyle VEKİLDE.
    Ancak vekile tebligat ulaşmamış ise sorumluluk vekalet verendedir.
    diye düşünüyorum.
    Burada bankanın herhangi bir sorumluluğu olmadığı ortaya çıkıyor.
    O zaman bu konu ile ilgili olarak bankaya herhangibir şekilde genel müdürlüklerinden bir genelge veya bir yazı gelmemiş ise tamamiyle keyiflerine göre olabilir...