satış vaadi

• İki taraf arasında oldumu kat irtifakı veya kat mülkiyeti yapılmadan satış vaadi yapılmasında bir sakınca yoktur benim görüşüm. Ama işe üçüncü kişi girdimi ben yapmam. Önceki yapılan sözleşme ye göre sahibi bulunduğum kat irtifakı yapılmamış filan falan bana gelmez yapanlara yönlendiririm ;D ;D

• bende yapmamakta fayda olduğunu düşünüyorum, sonuç olarak bizim kişileri doğruya yönlendirmemiz gerekiyor...

Bugüne kadar dönem dönem (bazı noterlerimiz yaptırmıyordu) de olsa çok sayıda yaptık bu işlemden, sadece bir tanesinde alıcı mağdur oldu, müteahhide verdiği para ziyan oldu gitti, bizim sözleşmemiz kabul görmedi, yapılmaz değil, yapıyoruz, ama yapılmamalı kanaatinde olanlardanım...

• GÜLAY POLAT : Bugüne kadar dönem dönem (bazı noterlerimiz yaptırmıyordu) de olsa çok sayıda yaptık bu işlemden, sadece bir tanesinde alıcı mağdur oldu, müteahhide verdiği para ziyan oldu gitti, bizim sözleşmemiz kabul görmedi, yapılmaz değil, yapıyoruz, ama yapılmamalı kanaatinde olanlardanım...

Nokta ;D demek istediğim buydu yapılır ama yapmamak gerek illa bir genelge bulmuşlar 94/41 onu öne surup duruyorlar ;D ;D ;D sizleri seviyorum

• Sonuç olarak kanunen yapabiliriz ama edindiğimiz tecrübeler genelde bu işlemin art niyetli kişilerce kullanılarak insanların dolandırıldığına şahit olduğumuzdan, yapmak istemeyiz. Sanırım hepimiz bunda hemfikiriz. ::)

• Kemal kardeşim "illa"derken o genelgeyi bizler bulmadık, o genelgeyi Birliğimiz yayınladı bizler okuduk.

Bana gönderin öyle işleri ben hayde hayde ya yaparım. onlarcanısı yaptık.

Adem abi benmi anlatamıyorum yapılır ama yapılmaması gerekli benim görüşüm sebebleri yazdım sonra siz geliyorsunuz genelge bu Kemal sen yapmıyormusun dersen YAPIYORUM ama ilgiliyi uyardıktan sonra sonra ilgili yap kardeşim derse yapıyorum ama yapılmaması gerekli ve Murat bey çok güzel şekilde açıklamış ben açıklayamadım bu şekilde 8)