80 Yaş ve üstündekilerde vekaletname

• Sayın bulut raporun sahte olduğunu bile bile tabi ki işlem yapılmaz ne var ki doktorun imzası ve mührü varsa ve o kişinin kimlik bilgilerini belirterek vermiş ise ben yaparım ben niye bukadar ince eleyip sık dokuyayım ? çok aklıma takılırsa doktoru ararım bu kişiye siz rapor verdinizmi diye sorarım verdim dedikten sonra yapacak birşey yok hatalı iş yapmasın oda görevini iyi yapsın ropor verdiği kişinin kimliğini biraz zahmet edip araştırsın kime rapor verdiğine baksın bence bundan sonrası doktoru bağlar. Başımıza ne gelecek hukuken bakın doktorun verdiği sahte rapordan dolayı bizimi içeri atarlar ? Selamlar...

<p>"Sabrın kendisi acıdır, lakin meyvesi tatlıdır"</p>

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen Erkan ().

• Saygıdeğer arkadaşlarım; biraz önce yaşlı bir amcanın hastanede tedavisi için kullanılan tıbbi malzeme parasını SSK'dan almak için vekaletname düzenlenmesi için yaşlı amcanın yanında iki şahitle birlikte beş kişi Noterliğimize geldiler, amcanın durumuna baktım, Allah şifa versin, konuşamıyor, durumu içler acısı, kendileri aklının bazen gidip geldiğini söylediler, bu amcanın işini yapamayacağımı, kendisine vasi tayininin gerektiğini söyledim, "Geçen yine geldik, yine yapmadın, malını alıp satmıyoruz ya, alt tarafı bir malzeme parası alınacak, Allah aynı rahatsızlığı sana da versin" diyerek kızıp bağırarak gittiler. Biran düşündüm ben de Allah sizi ıslah etsin diyerek gönderdim.
    Sizce burada nasıl davranmam gerekirdi. Saygılarımla.

• Cafer Bey doğru olanı yapmışsınız, sizi anlıyorum insan ikilemde kalıyor.Bir taraftan bakıyorsun malzeme parası alacak bundan ne zarar gelir,hele ki bu halde nasıl ihtiyacı vardır bu paraya diyorsun,diğer taraftan fiil ehliyeti tam değil mevzuata aykırı yapılmaz diyorsun.Ama bizim meslekte küçük iş yoktur kimse hangi konudan yargılanacağını bilemiyor ve davalık olunduğunda ne yazık ki hakimler bize aynı iyi niyet ile bakmıyor.....

• Cafer bey siz doğrusunu yaptınız. Size benzer bir konu bende de oldu maaş vekaleti idi. Hastane de yatıyordu konuşamıyordu,tam kendinde değildi,kendisini de tanıyordum,paraya da ihtiyaçları vardı. Doktordan rica ettim rapor aldım. Eşine vekaleti verdi. İlgili 4,5 ay sonra vefat etti. Daha sonra oğlu hem bizim hakkımızda hemde annesi hakkında suç duyurusunda bulundu. Babamın aklı yerinde değildi vesair gibilerinden. 3,4 ay bu konu ile ilgili olarak ifade verdim.Dava bitti doğal olarak bir sonuç çıkmadı .Yazışmalar oldu vesair vesair. Bir düşünün eşinize vekalet veriyorsunuz siz öldükten sonra oğlunuz hem annenizden hemde noterden şikayetçi oluyor.. Cafer bey diyecem vicdanınız rahat olsun. saygılar.

• Merhabalar,
    Cafer abi, hata yapmışsınız. Vatandaşın işlemini yapsaydınız sizden iyisi olmazdı. Şaka bir yana en doğrusunu yapmışsınız. Birde pişkin pişkin 2.kez geldiklerini söylemişler. Allah, bizlere sabır versin. ne diyelim? kolaylıklar diliyorum.