Tebligatın geri gelmesi...

• [size=1] *TNB 2012/4-5_ Tebliğ isteyenin beyanına göre bilinen adrese tebligatın yapılamaması üzerine işlem ilgililerinin, muhatapların Adres Kayıt Sisteminde bulunan adreslerini bilmediklerini bildirmeleri ve talepleri halinde, Adrese Dayalı Kayıt Sisteminde bulunan yerleşim yeri adresi, muhataba ait TC kimlik numarasının verilmesi kaydıyla[size=1] noter tarafından sözü edilen sisteme girilmek suretiyle tespit edilebilecektir[/size][size=1].
    _İş sahibinin başvurusu halinde Adres Kayıt Sisteminde bulunan yerleşim yeri adresine gönderilecek tebligat, 1993/19 sayılı genelgede belirtildiği üzere yeni bir işlem sayılmayacağından, [/size][size=1]yevmiye defterine kaydedilmeyecek [/size][size=1]ve bu işlemden dolayı tebligat gideri dışında başka bir gider tahsil edilmeyecektir.
    _Adres Kayıt Sistemine göre düzenlenecek [/size][size=1]tebliğ zarfının ise açık mavi renkte [/size][size=1]olması ve [/size][size=1]zarfların üstüne de [/size][size=1]"Adres, muhatabın adres kayıt sistemindeki yerleşim yeri adresidir. Bu adrese tebligat yapılacaktır." açıklamasının konulması gerekmektedir.[/size][/size]

• PEKİ BU KAYDI MUVAZENEYE NASIL YAPACAĞIZ ?

(alınan posta gideri aslının noterlik geliri olarak muvazene defterine kaydedilmesi, KDV'nin de tahsil olunan KDV'de yer alması, PTT'ye ödendiğinde ise posta gideri aslının bu defa muvazene defterine gider kaydedilmesi, KDV'nin ise ödenen KDV'de gösterilmesi gerektiği )

• 7 lira posta parasını ilgiliden haricen al. eski ihtarı eski zarftan çıkar, yeni zarfa koy, bildirdiği yeni adresine postala gitsin. (işlem kağıdının bir kısmına küçük bir not yaz) ilgiliden 7 tl posta parası alındı. tekrar vermiş olduğu adresi gönderildi diye)

• [size=3]KEMER 1. NOTERLİĞİ’NE[/size]
    [size=3] [/size]
    [size=3] [/size]
    [size=3]…………. tarih ve …………. yevmiye no ile Muhatap …………….’ya tebliğe çıkartılan ihtarnamenin, muhatabın adres değişikliğinden dolayı tebliğ edilmediğini öğrenmiş bulunmaktayım. [/size]
    [size=3] [/size]
    [size=3] Muhatabın aşağıda yazılı yeni adresine ilgili işlemin hızlı posta (APS) ile tekrar tebliğe çıkartılması için gereğini arz ederim. 15.06.2012[/size]
    [size=3] [/size]
    [size=3] [/size]
    [size=3] TALEP EDEN[/size]
    [size=3] ……………………… [/size]
    [size=3] [/size][size=3] [/size]
    [size=3] [/size]
    [size=3]MUHATAP ADRES:[/size]
    [size=3] [/size]
    [size=3]………………/ANTALYA[/size]

[size=3]Boşlukları doldurup, ilgiliye imzalatıyorum, vezne DEĞİŞİK İŞLER ( A Grubu veya B grubu) posta ücretini girip, işlem adını değiştirerek kesiyorum. [/size]

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...