• Hüseyin Bey;

Bu tür taahhütlerde aracın kasko değeri üzerinden harç ve damga vergisi alınır. 2005/5 sayılı genelge (genellikle Özürlü araçlarına ilişkin 5 yıl süre ile satılmayacağına ilişkin taahhütname) Hibeden dolayı muafiyet olabilir mi? tereddütlüyüm, ben yapsam alırım.

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen ÖZGÜR İLTAŞ ().

• Özgür beyin belirttiği doğrultuda,ilave olarak
    Taahhüttü yapan belediye ise 488 sayılı damga vergisi kanununa göre damga vergisinden muaf,ancak harca tabi..

Bakınız Ziya Gökçe Noterlik tav.kitabı sayfa 46-47

*İnsanlar arasında iyilikten başka hiçbir üstünlük kabul etmem. Karakterin olmadığı yerde,<br />ne büyük sanatçı, ne de büyük mücadele adamı vardır. Orada var olan, zamanın yok ettiği,<br />içleri boş yaratıklardır. Bütün mesele, büyük görünmek değil, gerçekten büyük olmaktır.<br />*Beethoven*

• tanzim olunacak taahhüt konusunu İlgili trafik tescil şubesiyle görüşsünler, kanun ve yönetmeliklerinde varsa satılamaz şerhini işlettirsinler. trafiğin sistemine satılamaz şerhi işlenemez ise satarmı satar..

Taahhütname öyle bir şekilde yazılmalıdır ki;
    şöyle; karşı tarafın (bağışlayanın) yazılı olarak noterden rıza ve muvafakatı olmadan " satılamaz " gibi..