İŞLEM (MUVAFAKATNAME)

• arkadaşlar bana böyle bir islem geldi ben içinden çıkamadım , yardımcı olursanız ...

Şirketiniz ile aramızda akdedilen 14.08.2012 tarihli , Gayrimenkul Satış Vaadi ve inşaat Sözleşmesi " uyarınca konut satım bedeli borcumuzun tediyesi amacı ile Şirketinize teslim edilen 12,11,2012 vadeli ve258,851,00 TL bedelli emre muharrer senet bedelinden doğan borcumuzun Şirketimz ile aramızda akdetilen taşaronluk sözleşmesi " uyarınca Akiş G.Y.O A.Ş ve Akkon Yapı Taahhüt İnşaat Müşavirlik A.Ş nezdinde Şirketimiz lehine doğmuş ve doğacak hak ve alacaklarımızdan karşılanmasına muvafakat ettiğimiz ve bu konudaki her türlü itiraz hakkımızdan feragat ettiğimizi bilgilerinize arz ederiz

• Ayten Hanım;

Doğmuş borç miktarını öğrenin o bedel üzerinden nisbi harç tahsil etmeniz gerekiyor.

Şirketimz ile aramızda akdetilen taşaronluk sözleşmesi " uyarınca Akiş G.Y.O A.Ş ve Akkon Yapı Taahhüt İnşaat Müşavirlik A.Ş nezdinde Şirketimiz lehine doğmuş ve doğacak hak ve alacaklarımızdan karşılanmasına muvafakat ettiğimiz

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...

• ERKAN bey simdi bu işlemde gayrimenkul satış vaadinin noterliktemi yoksa kendi aralarındamı yapıldığını yapılmadıysa damga vergisinin yatıp yatmadığı arastırılması ve ayrıca bu taşaronluk sözleşmesi içinde aynı işlem geçerli çünkü ikiside bu işleme atıf yapılmış çok karışık geldi bu işlem bana sizin dediğinizde eklenirse :))

• Ayten Hanım;
    G.Satış vaadi sözleşmesinin noterden yapılması zorunludur. Dolayısıyla damga vergisini aramanıza gerek yoktur. Zaten burada atıf yapılan yani rıza gösterilen miktar taşeronluk sözleşmesinden doğan borç miktarı olduğu için bu bedel üzerinden işlemi yapmanız uygun olacaktır.

Sarıyer 2 den adurukan arkadaşımızın Temlikname önersi de dikkate alınması gereken bir husustur.

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...