BİZ KATİPLER

• arkadaşlar biz katipler neyiz ?sözleşmeli olarak çalışan bir eleman mı? Yoksa İmza yetkisinden sonra kadrolu eleman mı? biz memur muyuz? vallahi bilmiyorum sizce biz neyiz?(bu söylediklerim bazı katip arkadaşlarımın düşünceleri ben karar veremedim?)

• gizemli arkadaşımızdan yine gizemli soru
    bu arada arkadaşlarım bence fazla kendimizi yormayalım demekki tanışmak istemiyor bizimle e ne yapalım canı sağolsun diyelim

ve Derya kardeşim'in cevabı ile başlayan zeyyal kardeşim ve derya öktem kardeşim'in cevabını destekliyorum

tabiki özgür kardeşim seninde cevabını destekliyorum ( sonradan ekledim) :)

selamlar

Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız.

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen Mahmut Bürke ().

• Hayır Mahmut Bey açıklasın bence kim olduğunu,bu site biz katiplerin bigi alışverişinde bulunduğu,bize özel bir site ve bizim bu sitede günlük kullandığım msn adresim,çalıştığım kurum ve bir takım bilgilerimiz var,hiç bir meslektaşımdan saklamam,gerek de duymam ve aynı hassasiyeti karşımdaki insandan da beklerim,birde işin şu yönü var kişinin kurumu insana güven veriyor,hiç değilse nerede görev yaptığını biliyoruz.

• arkadaşlar ;

yukarıda yazdığım yazının rahatsızlığını –ki maalesef takıntı oldu bir an evvel bu takıntıdan vazgeçmek adına
    daha önce sadeniz hakkında yazdıklarımı tekrar tekrar okudum şöyle bir düşündüm, biz noterliklerde çalışanlar günde kaç kişi ile muhatap oluyoruz kaç kişi bizden bilgi alıyor , kaç kişinin iş ve işlemlerini yapıyor ve yardımcı oluyoruz/olmaya çalışıyoruz . ve daha önemlisi bu kişiler ile sosyal yaşamdaki ilişkilerimiz nedir ne değildir her işlemini yaptığımız veya bilgi verdiğimiz ile bir arkadaşlığımızın yada dostluğumuzun olmasına gerek olmadığı bu nedenle ( profilinden bay olduğu anlaşılan) Sadeniz bey’in belki de özel durumu diye düşünüp bizim mesleğe yakışanının artık profil bilgilerinin merakından ziyade mesleğimiz hakkında –ki hepimiz bu evrelerden geçtik- bilgi almak istiyor ise yardım etmek kadar yardım istemek de bir erdemdir ve yardım isteniyor ise yardımcı olmanın erdemliğine inandığımdan bizlere yakışan tavrın elimizden geldiğince bilgiyi vermek yardımcı olmak, olmaya çalışmak, tüm arkadaşların kararına saygı duymakla birlikte forum kuralları içerisinde bilgi paylaşımı için elimizden gelenin yapılmasının doğru bir yaklaşım olacağını düşünüyorum
    saygılarımla

‘’Her problem kendi içinde bir fırsat saklar ve problem fırsatın yanında cüce kalır.’’

Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız.

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen Mahmut Bürke ().

• Arkadaşlar öncelikle Sadeniz beyin sorduğu soru hemen hemen hergün müşterilerimizin bize sordukları sorudur. Noterlikler atamaylamı, kadrolumu, sıfatınız vs... Sadeniz bey bizler şüphesizki özel bir kurumda çalışan sözleşmeli personel :) noterlikte çalışmaya başladıktan sonra ilk 6 ay katip adayı ve noterlerimizin bizi yeterli görmelerinden sonra imzaya yetkili katip kıdeme görede başkatip :)) kamu hizmeti verdiğimiz için ise vatandaşın gözünde memuruz. Sizin anlayacağınız noterliklerde çalışan bizler 1-)Sözleşmeli Personel, 2-)İmzaya Yetkili Katip, 3-)Memur :)))

• Haklısınız Mahmut bey ama zaten sadeniz beyin forumlarda yazdığı bütün sorulara meslektaşlarımız tarafından cevap verilmiş ve verilmekte. Fakat sadeniz bey kimliğiyle ilgili sorduğumuz hiçbir soruya olumlu veya olumsuz bir cevap vermemekte ısrar ediyor. Kararına saygı duymalıyız ama sorulan bu kadar soruya karşılık cevapsız kalmayıda biz haketmiyoruz bence. Bizi tedirgin edende bu sanırım.

• Aman yaa kimse kim boşverin bunları ne takıyorsunuz kafanıza biz bilmesekte admin kesin biliyordur bu konuya acıklık getirmesi gereken kişinin admin olduğunu düşünüyorum eğer bahsi geçen şahıs bay yada bayansa ve kimliğini belli etmiyorsa bırakın admin gerekeni yapsın umarım bizi duyuyor yazdıklarımızı okuyorsundur sevgili admin senden yardım bekliyor arkadaşlar lütfen kişinin bilgilerini acıklarmısın şahsen benim için önemli değil ama görüyorumki arkadaşlar bayağı bi merak içindeler buda bahsi geçen kişinin hoşuna gidiyor galiba bizde gizli saklı yok gizlenen ler kapı dışarı edilmeli bence öyle değilmi arkadaşlar ???

• Aslında arkadaş güzel bi konuya deyinmiş, biz katipler imza yetkisi olsun yada olmasın bence hiç farketmiyo, hatta sözleşmeli yada değil, sonuçta Noter istediği zaman tek taraflı olarak sözleşmemizi fesh edebiliyo.
    Biz Sendikasız kamu çalışanıyız. Farklı düşünceleri olan arkadaşlar varsa lütfen düşüncelerinizi paylaşın.

• Türkiye'de sendikalı veya sendikasız hiç bir şey farketmiyo artık.
    Tekel işçileri sendikalıydı da ne oldu.
    Yine kendi mücadelelerini tek başlarına vermeye çalıştılar.