Düzeltme beyanı

• Arkadaşlar kolay gelsin bir sorum olacaktı anasözleşme düzeltme beyannamesi yapıyorum ünvanı ile ilgili olarak 2 asıl diğerleri suret olarak anasözleşmeyi onaylıyoruz ya bende hem anasözleşme düzeltmesi beyannamesini hem de tescil talepnamesindeki ünvanı düzeltmesini birlikte yazdım 3 asıl diğerleri suret olarak yapılabilirmi illaki 2 asıl diğerleri suretmi olmalı cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

• Sayın Ç.Ayça
    Size hitap şeklimizi belirlemek açısından, Profilinize hangi noterlikte çalıştığınızı ve ünvanınızı yazarsanız. bizler için çok iyi olacaktır.
    Sorunuza gelince; Düzeltme beyanı ve tescil talepnamesi (beyanı) birbirlerinden ayrı iki işlemdir. Size tavsiyem işlemleri ayrı ayrı yapmanızdır.

Böyle bir işlemi Ticaret Sicil Müdürlüğünün kabul edeceğini zannetmiyorum. Onlar kabul etse dahi siz düzenlemeyezsiniz.

• Asıl nüshayı çoğaltmanda bir sakınca yok tabii ki. Harcı ona göre arttırırsın. İstenirse örnek bile yapmayabilir, hepsini asıl yapabilirsin. Genelde fazla asıl yapılmamasının sebebi harcın çok tutmaması ve fazla masraf olmaması içindir.

• İşlemler ayrı ayrı olması gerekli, ama Ana sözleşme düzeltme yapabilirsiniz, Tescil talepnamesi için nasıl bir düzeltme yapılacak, Evrak üzerinde yaparsanız o sizin takdiriniz ama Tescil talepnamesi yeni baştan yeni ünvana göre yapılması gerekli

• teşekkür ederim cevaplar için daha önceden yaptık anasözleşme ünvanla ilgili düzeltme beyanının içinde tescil talepnamesinide belirtmiştik şimdi ben böyle yaptığım zaman anasözleşme aslen 2 asıl diğerleri suret olarak yapıyoruz tescil talepnameleri asıl olarak fakat düzeltme beyanı 3 ve 4 tanesini asıl yapıp geri kalanları suret yapabilirmiyiz benim kafam orada karıştı