Plaka Satış Vek.

• [size=2]Beni temsilen dilediğinden dilediği bedel ve şartlarla ticari araç plakası almaya, satış bedellerini ödemeye, sözleşmelerini imzalamaya, her türlü vergi, harç, masraf ve primlerini ödemeye, fazla yatırılanları geri almaya, beyannamelerini imzalamaya, makbuz ve belgelerini almaya, bu şekilde sahibi bulunacağım ticari araç plaka hakkını Valilikler, Belediyeler, Trafik Tescil Şubeleri, Ulaşım Koordinasyon Merkezi, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları, Birlikleri veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında ya da ilgili mercilerde kayıt ve tescil ettirmeye, tescil belgelerini çıkartmaya, teslim almaya, tespitlerini yaptırmaya, bu konularda gerekli tüm işlemleri yapmaya, birlikte veya ayrı ayrı ifayı vekalete, [/size][size=2][][/size][size=2] başkalarını da tevkil teşrik ve azle mezun olmak üzere [/size][size=2][][/size][size=2] vekil tayin edildi.[/size]

• Değerli meslektaşımızm M.Ata AY alım yetkisi ile ilgili örneği vermiş ben de satış ile ilgili şu örneği verebilirim.
    Sahibi bulunduğum .....motor .....şasi seri numaralı araca ait ......nolu ticari plakayı dilediğine dilediği bedel ve koşullarda satmaya,bedelini talep tahsil ve ahzu kabza,sulh ve ibraya bununla ilgili tüm işlemleri ifaya mezun ve yetkili olmak üzere....nı vekil tayin ettim. Selam ve sevgilerimle.