KATİ ARAÇ SÖZLEŞMESİNDE BEYAN DEĞİŞİKLİĞİ HAKKINDA

• kemal kardeşim meslektaşlarımın görüşüne katılıyorum
    katii satış demek borçsuz satış demektir
    yani alacağın tamamen alınması anlamına gelir
    eğer alacak kalmışsa mülkiyeti muhafazalı satış yapılır
    elbette belirttiğiniz sözler sözleşmeye yazılabilir bir engel yok
    ama kanaatimce böyle bir ibarenin yazılması yalnıştır.
    bizim noter olarak ihtilafa meydan verecek bir işleme girmememiz gerekir
    neticede imza onayı yapılan işlemlerde sorumluluğumuzda vardır
    bence yapmamak en güzeli yarın daha farklı sorunlarla uğraşmamak açısından

<p>"İNSANİ YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN"</p>

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen VERDELENTEL ().

• Arkadaşlar iyi çalışmalar hepimizede, bende yeni okudum tartışma konusunu. Ben sizlere uygulamamızdan bahsetmek isterim. Bizler o dönemlerde yani 2012-2013 yıllarında gerekli düzeltmeleri metin içerisinde yapıyorduk, şöyleki;
    [color=rgb(51, 68, 102)][size=small] Satıcı, yukarıdaki nitelikleri ve bedeli yazılı aracı alıcıya halihazır durumu ile satarak [/color]bedelini alıcının ... BANK A.Ş.'den kullanacağı kredi bedeli ile aldığını[color=rgb(51, 68, 102)] ve aracı teslim ettiğini, [/size][/color][color=rgb(51, 68, 102)][/size][size=16px] [/size][size=1em] Alıcı, bu aracı halihazır durumu ile görüp beğenerek ve [/color]bedelini ..... BANK A.Ş.'den kullanacağı kredi ile ödeyeceğini, aracı teslim aldığını[color=rgb(51, 68, 102)] plaka değişikliği beyan edilmediğinden aracı aynı plaka ile satın alacağını,satın aldığı aracın, sigorta bilgilerine ulaşılamadığından sigorta ile ilgili her türlü hukuki ve cezai sorumluluğun tarafına ait olacağını,satın aldığı aracın, muayene bilgilerine ulaşılamadığından muayene ile ilgili her türlü hukuki ve cezai sorumluluğun tarafına ait olacağını, beyan ve kabul ederler. " [/size][size=16px]
    [/size][size=1em]yazarak alıcının kredi kullanmasına imkan tanıyor idi. Bu ibareleri yazmaz isek Banka kredi kullandırtmıyordu ve işlem yapılamıyordu. Bizde noterimizin diğer noter arkadaşlarıyla mütalaası sonucu yapmaya başladık ve bu işlemi yaptık. Kolay gelsin bütün arkadaşlara..[/size][size=16px][/size]
    [/color]