derfterden örnek cıkarmak

• Tasdik örneğini sunuyorum

İş bu karar suretinin .... Noterliğinden ... tarih ve .... y.no ile tastik olunan .... şirketine ait karar defterinin... sahifesindeki ... karar numaralı kararının aslına uygunluğunu onaylarım.tarih

Bu onay şerhimizdi.. Gelelim nasıl yapılacağına.

1. Şekil karar aynen yazılır yönetim kurulu üyelerinin imzası olan yerlere imza yazılarak tastik edilir. Arkasına karar defterinin onay kısmı fotokopi olarak alınır.

2. Şekli ise karardan fotokopi çekilir yine tastik şerhi yazılır ve yine onay kısmı fotokopi olarak eklenir.

Özet şekilde yazdım gerek duyarsanız tam açıklamalı olarakta yazabilirim

• Aşağıdaki kaynaktada Seçim Kuruluna ait defterlerin tastik şekli açıkca belirtilmiştir. Bu defterlerin tastik şerhi yine aynı olup Noter tarafından onaylanan değil de Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan olarak değiştirilecektir. Örnek verilmesinde sakınca olmayıp resmi defter statüsündedir.

YÜKSEK SEÇİM KURULU

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM

Defterlerle İlgili Diğer Hükümler

Defterin numaralandırılması

MADDE 23 –(1) Defterlere sayfa numarası konur ve her sayfaya Seçim Kurulu Başkanlığı mührü basılır. Defterlerin başına ve sonuna kaç sayfa olduğu yazılır ve Seçim Kurulu Başkanlığı mührü ile mühürlenerek ilgisine göre İl veya İlçe Seçim Kurulu Başkanı tarafından imzalanarak onaylanır.

Defterin düzeni

MADDE 24 –(1) Seçim bürosunda bulunan defterler temiz, düzgün ve düzenli bir şekilde tutularak saklanır. Belirtilen hususların yerine getirilmesinden asıl görevli Zabıt Katibi ile birlikte Seçim Müdürü sorumludur.

(2) Defterlerde silinti ve kazıntı yapılamaz. Yanlışlık yapılırsa düzeltilmesi gereken yazıların üstüne okunmasına engel olmayacak şekilde ince bir çizgi çizilip, defterin kenarına gerekli düzeltme yapıldıktan sonra ilgisine göre il ve ilçe seçim kurulu başkanı tarafından onaylanır.

• 1. Şekil karar aynen yazılır yönetim kurulu üyelerinin imzası olan yerlere imza yazılarak tastik edilir. Arkasına karar defterinin onay kısmı fotokopi olarak alınır.

Tabii bu arada 2004/28 nolu genelgeyi de unutmamamız ve yazarak örnek verilmesi halinde kararın fotokopisini eklememiz gerekir diye düşünüyorum.

• GENELGE: 2004/28...Karar defterlerinden örnek istendiğinde fotokopi sureti ile örnek çıkarılması, örneğin yazılarak çıkarılması halinde fotokopisinin eklenmesi gerektiğine...