MURİSİN BANKA HESAPLARI, ARAÇ İÇİN VS. İLE İLGİLİ VEKALET ÖRNEĞİ

• arkadaşlar mirasçılara verilecek ; murisin kalan malları , aracını satmak feragat etmek, bankadaki paraları ve ayrı yazılabilecek herşey. elinizde vekaletname örneği varmı varsa lütfen paylaşır mısınız?:)

• Araçın özelliklerini yazıyorsunuz Murisim ...'in ölümü nedeniyle kanuni mirasçı olarak banada intikali lazım gelen yukarıda özellikleri yazılı olan motorlu kara nakil vasıtasını,mirasçılık belgelerine göre adıma intikal işlemlerini ilgili makan nezdinde yaptırmaya,adıma intikal veya tescil ettirmeye, iştirak halindeki müşterek mülkiyete çevirmeye,intikal beyannamelerini tanzim ve imzalamaya,ilgili vergi dairesine ibraz etmeye,temiz kağıdını almaya,temiz kağıdının dilediği trafik şubesine gönderilmesini talep etmeye,intikal,zayii ve başka sebeplerle trafik ruhsatnamelerini çıkartmaya, plaka almaya,trafikten çekme belgelerini almaya, muayenelerini yaptırmaya, vergi beyannamelerini imza ile vergilerini tediyeye, kayıt ve tescil işlemlerini yaptırmaya, sigorta ettirmeye, sigorta poliçelerini imzalamaya, yine beni temsilen söz konusu araç veya araçların yaptığı veya yapacağı kazalar nedeni ile ödenmesi gereken kasko,Trafik vs., sigorta bedellerini ilgili sigorta şirketleri veya acenteliklerinden talep ve tahsile,gerekli her türlü dilekçe beyanname,zeyilname poliçe taahhütnamelerini tanzim ve imzalamaya,
    Hissedarı olduğum,Sadece .. cinsi, ... Marka, .... model, ... tipi, ....... şasi nolu, ...... motor seri nolu vasıtadaki hak ve hissemin tamamını intikalden önce veya sonra eski veya yeni plakasıyla [dilediğine], dilediği bedel ve şartlarla kat'i olarak satmaya,satış bedellerini almaya,satış sözleşmelerini imzalamaya,muvafakatnameleri imzalamaya,satışları gerektiğinde fesih etmeye,yeniden satmaya,gerektiğinde hurdaya çıkarmaya,trafikten çekmeye,hurda belgesi ve çekme belgesi almaya,plakayı terkin ettirmeye,yol belgesi almaya,geçici plaka almaya,evraklarını imzaya,bu konudaki bütün muameleleri takip,tamamlama ve bitirmeye,[ ]İşbu vekaletnameyi tanzim eden noterlikten işbu vekaletnamenin örneğini almaya, Ayrıca talep edeceği diğer Noterliklerden örneğini almaya, bütün bu hususlarda benden yeni bir yetkiye gerek kalmaksızın işlerimi son dereceye kadar takip ve neticelendirmeye birlikte veya ayrı ayrı ifayı vekalete, [] başkalarını da tevkil teşrik ve azle mezun ve yetkili olmak üzere,
    Muristen Bankada kalan para ile ilgili vekaletname yazım net de mevcut

• Murisim …….’nın ölümü ile diğer mirasçılar ile birlikte bana da irsen ve teselsülen her türlü yolla intikal eden veya intikali lazım gelen, yukarıda vasıfları yazılı motorlu kara nakil vasıtasını, mirasçılık belgelerine göre adıma intikal veya tescil ettirmeye, iştirak halindeki mülkiyeti müşterek mülkiyete çevirmeye, intikal beyannamesini tanzim ve imzalamaya, ilgili vergi dairesine ibraz etmeye, intikal, zayii ve başka sebeplerle trafik ruhsatnamelerini çıkartmaya, plaka almaya, trafikten çekme belgelerini almaya, muayenelerini yaptırmaya, tespitlerini yaptırmaya, vergi beyannamelerini imza ile vergilerini tediyeye, intikal ve veraset vergilerini ödemeye, makbuzlarını almaya, ilişiksiz belge ve yazılarını almaya, ve yine yukarıda özellikleri yazılı olan motorlu Kara nakil vasıtamın Motorlu Taşıtlar Vergisi İlişik Kesme Belgesini almaya, Yine işbu yukarıda evsafı yazılı vasıtamı intikalden önce veya sonra yeni veya eski plakası ile [] dilediği bedel ve şartlarla kat'i veya mülkiyeti muhafaza kaydı ile satmaya, satış bedellerini almaya, satış senet veya sözleşmelerini imzalamaya, mülkiyeti muhafazalı satışlarda bana verilecek emremuharrer senetleri tesellüme, borç bitiminde ibralar vermeye, muvafakatnameleri imzalamaya, satışları gerektiğinde fesih etmeye, yeniden satmaya, Motorlu Taşıtlar Vergisi İlişik kesme belgesi ve trafik cezaları olmadığına ilişkin belgeleri almaya, gerektiğinde çekme belgesi almaya, plakayı terkin ettirmeye, yol belgesi almaya, geçici plaka almaya, evraklarını imzaya, [] birlikte veya ayrı ayrı ifayı vekalete, [] başkalarını da tevkil teşrik ve azle mezun ve yetkili olmak üzere [] vekil tayin edildi.

"Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim.."

• oh oh ne iyi valla. bilgisayarda hepsi hazır var.

eskiden kafadan yazıyorduk bunları, neler çektik neler. şimdide tembelleştik. :) :) :)

Valla abi, ben daha 5 yıldır çalışıyorum.. Dediğin gibi bilgisayarda hepsi var..
    Teknoloji başka bişey canım...

"Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim.."