Araç Satışlarında Alıcı Şirket ise...

• Değerli Meslektaşlarım araç satışlarında alıcı şirket ise şirketin vergi numarasını gelen firma ekranına yazıyorum yanlız vergi numarası evrakta çıkmıyor temsilci kimise onun T.C kimlik numarası çıkıyor bu konuyu nasıl aştınız birde adresini çıkartmıyor temsilcinin adresini çıkartıyordu onu temsilcinin adresi kısmına şirketin adresini yazarak aştık yanlız diğer sorunu aşamadık bu konuda cevaplarınızı bekliyorum, selam ve dua ile...

<p>İNSANDA YOKSA EDEP... NEYLESİN MEDRESE NEYLESİN MEKTEP... OKUSA ALİM OLSA MERKEP... BAK YİNE MERKEP YİNE MERKEP...</p>

• Aynı sorun bizdede oldu. vergi no çıkmıyor TNB ye ilettik adres konusunu ve vergi numarasnı.. sanırım onunla ilgili bi çalışma yapacaklar.. vergi numarasını dayanak metninin içine ekledik artık.. sisteme girmiş olmuyor ama evrakta bari gözüksün.. igililere söyledik, hemen satıştan sonra trafiğe gidip vergi no güncellemenizi manuel yapın dedik ... bi sorun olmadı şimdilik bakalım..

• sizin sorun yaşadığınız şekilde pekçok satış yaptım ve hiçbir hata ile karşılaşmadım.Ekranın illk kısmında alıcı nın vasfını soruyor sistem orada tüzel kişi diye adlandırılan yeri tüzel vergi noyu işaretlersek.zaten direk vergi noyu istiyor..diğer adımları zaten biliyorsunuz.yetkili ekle ve diğer şirket ünvanı istiyor.birde şirket adresinde hata çıkıyor,müdürün yani yetkilinin ev adresi çıkıyor,yetkilinin adresi ekranda iken şirket adresini girelim ve il ve ilçe kodunu doğru yazalım.il ve ilçe kodunu TNB.Sitesinde bulunan il ve ilçe kodları kısmından yazar isek işlem doğru çıkıyor..nacizane anlatmaya,çalıştım..saygılar ,selamlar dilerim.dostlara.

• YAZIMNETİN SON SÜRDÜMÜNÜ YÜKLEDİYSENİZ BÖYLE BİR SORUNUNUZ OLMAYACAK VE TÜZEL KİŞİLİĞİN VERGİ NOSUNU İLGİLİ BÖLÜMDE GÖRECEKSİNİZ.

ANCAK ADRES normalde el ile yazılıyor ancak il ve ilçe kodlarını muhakkak giriniz
    girmediğiniz taktirde tescil belgesini yazdıramazsızınz

• Değerli meslektaşlarım değerli bilgileriniz için teşekkürler bu sorun yeni versiyonlarda aşılmış oldu adres kısmınıda elle girilmesi iyi olmuş çünkü şirketlerin adresleri zaman zaman değişiyor bu konuda en azından trafikle muhatap olmuyoruz selam ve dua ile...

<p>İNSANDA YOKSA EDEP... NEYLESİN MEDRESE NEYLESİN MEKTEP... OKUSA ALİM OLSA MERKEP... BAK YİNE MERKEP YİNE MERKEP...</p>

• bence şirketlerin adresleri değişmiş olsa bile imza sirkülerindeyazılı adresi yazmalısınız. eğer aksi ise ya sicil tattiknamesi iile, ya da imza sirkülerini değiştirererk bu işi yapmalısınız. diye düşünür bu fakir