geçici tesçil belgesi

• dün yapılmış bir araç satışının makbuzunu kestim hatta ruhsatını bile trafikten çıkarttılar.fakat geçici tes.bel.alamadım.'Hata:100 araç satışı dosyası yüklememiyor bu durumda araç satışı yapamazsınız' diye bir uyarı çıktı ve hala aynı uyarıyı bugün de veriyor.Daha önce bu sorunla hiç karşılaşmadım.Karşılaşan arkadaşlar varsa yardımcı olursanız sevinirim.

• arkadaşım geçici tescil belgesini çıkartmadan satışı nasıl teslim ettiniz onu anlayamadım. Biz geçici tescil belgesini çıkartıp ona da alıcının imzasını alıyoruz, bunun da her yerde böyle olduğunu düşünüyorum.Geçici tescil belgesi olmadan vatandaş ruhsatı nasıl çıkartmış,

Sabır, suskunluk değil, işitilmeyen bir feryattır!....<br />Her kişinin değil, er kişinin harcıdır.

• Arkadaşlar veznede makbuz kesildikten sonra ilgili trafikte 1 saat içinde ruhsatlar hazır.Ruhsatı teslim alabilmesi için muayene ve sigorta yapılması şart.

<p>"İNSANİ YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN"</p>

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen VERDELENTEL ().

• geçici tesçil belgesi olmadan burdaki trafik yeni rusatı çıkartıyor.Sistemde onaylı zaten.

satışa ilişkin araca ait makbuz kesilmiş ise satış ASBİS'e bildirilmiştir.Geçici ruhsatın çıkartılamaması
    ise bir eksiklik gibi görülse bile,adı üstünde geçici ruhsat,asıl ruhsat ilgili emniyetten alınabilir,diye düşünüyorum.Asıl ruhsat alındıktan sonra (başka bir engel yoksa) 3.şahıslara tekrardan ruhsat sahibi aracı sattığı zaman satış yapılabilir,diye düşünüyorum.İyi çalışmalar...

*İnsanlar arasında iyilikten başka hiçbir üstünlük kabul etmem. Karakterin olmadığı yerde,<br />ne büyük sanatçı, ne de büyük mücadele adamı vardır. Orada var olan, zamanın yok ettiği,<br />içleri boş yaratıklardır. Bütün mesele, büyük görünmek değil, gerçekten büyük olmaktır.<br />*Beethoven*

• valla arkadaşlar ben anlamadım bu işi, tamam makbuz kesildikten sonra tabiki sistem kayıt ediyor ama, sonuçta geçici tescil belgesini biz vermek zorunda değilmiyiz, zorunda isek alıcının imzasının tescil belgesine alınması gerekiyor yanlış mı biliyorum bilmiyorum ama, size şöyle anlatayım biraz uzun olacak, belki bıkmışsınızdır benim uzun yazılarımdan ama, sadece net olarak burada açıklayabiliyorum.Geçen hafta içinde alıcısı yabancı olan birisine satış yaptık,herşey tamam, geçici ruhsatı verdik.Trafik ruhsatı vermiyor, neden biliyormusunuz, yabancılara satış yapılıyorken geçici tescil belgesinin altında çıkan not çıkmıyor, yukarıda olan çıkıyor fakat en alttaki çıkmıyor, burda not yok diye trafik ruhsatı vermeyor, hata noterde, deyip vatandaşı buraya gönderiyor, zorla tercümanlarımızla falan ikna ettik alıcıyı, yabancı olduğu halde o bizi anladı ama, bizim trafiğimiz anlamak istemedi herhalde, defalarca aradık biz ona müdahele edemeyiz diye, ozaman soracağınız yere sorup öğrenin diyor

Sabır, suskunluk değil, işitilmeyen bir feryattır!....<br />Her kişinin değil, er kişinin harcıdır.

• Yani bizim yaptığımız satış sistemde kayıtlı olmuyor mu , tabiki oluyor ama, bence Emniyetin trafik tescil şubelerinde farklı uygulama mı var, biraz keyfiyet gibi görünüyor bana trafikçilerin yaptıkları, adı araç satışı 3 dakikalık iş ama,bu ayrıntılardan gına geldi valla sistemin kolay olmasının zevkini yaşayamadık sorunlarla uğraşmaktan, Allah hepimize sabır versin

• Malesef isteyen trafik memuru her şeyi yapıyor, yabancı plakada olsa istediğin düzeltmeyi yapıyor, kimiside ilgiliyi aracın dosyasının bulunduğu trafiğe gönderin düzeltelim ilgili gelmeden yapamıyoruz diyor, gecici belgede de aynı durum kimisi gecici olmadan tescil belgesini vermem yasak diyor kimisi geciciye bile gerek kalmadan kesin tescil belgesini veriyor, keyfiyetmidir cesaretmidir bilemiyorum ama yapılıyor, aynı bizim gibi kimi noter genelgelere sıkı sıkıya bağlıdır, kimisi bazen uyar bazen uymaz, kimisinin de genelgeler hiç umrunda değildir bu aşikar, selam ve dua ile...

<p>İNSANDA YOKSA EDEP... NEYLESİN MEDRESE NEYLESİN MEKTEP... OKUSA ALİM OLSA MERKEP... BAK YİNE MERKEP YİNE MERKEP...</p>

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen metin ().