Araç satın Alma Vekaletnamesi

• Değerli Meslektaşlarım ben size 01.05.2010 tarihinden itibaren geçerli olan Elektronik ortamkda yapılan Araç Satış sözleşmeleri ile ilgili bir sorunum olacak şimdiden ilgilenecek arkadaşlara teşekkür ederim.
    İlgililerden biri Araç Satın Alma Vekaletnamesi ile Alıcı vekili Alıcı vermiş olduğu vekaletnamede Nazilli adresini vermiştir T.C.Kimlik numarası ile yapılan sorgulmada ise ilgilinin adresinin İstanbul olduğu tespit edilmiştir.Şimdi 01.05.2010 tarihindin itibaren yapılan satışlarda alıcının Araç Satın Alma Vekaletnamesinde İstanbul adresi yazılı olması gerekmez mi? Yani ben yeni bir vekalet tanzim edilmesini istedim,yanlış mı yaptım acaba ...
    saygılarımla

• Değerli Meslektaşım;

Araç satış işlemlerinde adres sorgulamalarında çıkan adres üzerinden işlemin yapılmasına zorunluluk getirilmiştir. Aynı zorunluluk araç satın alma vekaletnamelerinde yoktur. Bu şekilde düzenlenen bir vekaletnameye istinaden satış yapmanıza bir engel olmadığını düşünüyorum.

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen ÖZGÜR İLTAŞ ().

• Öyle bir zorunluluk yok ama vatandaşı uyarıp yazmakta fayda var.
    Ama adres değişik olsa bile yapılmasında bir mahsur yoktur diye düşünüyorum.

• Değerli Meslektaşlarım bir çok genelge ve genelyazıda önemle vurgu yapılan bir cümle var YERLEŞİM YERİ ADRESİ bunun için vekaletnamede adres ne yazarsa yazsın bizim baz alacağımız şey yerleşim yeri adresidir diye düşünüyorum çünkü en basitinden ilgili vekalet verdiği adresten taşınmış olabilir bu durumda alıcı mağdur durumuna düşer satıştan sonra yapılacak olan yazışma adresi bizim yazdığımız adres olarak trafik ve vergi dairesi kayıtlarına düşmektedir, bu durumda yazılı bulunan genelge ve genel yazılar ile sorumlu duruma düşebiliriz dikkat etmekte fayda vardır selam ve dua ile...

<p>İNSANDA YOKSA EDEP... NEYLESİN MEDRESE NEYLESİN MEKTEP... OKUSA ALİM OLSA MERKEP... BAK YİNE MERKEP YİNE MERKEP...</p>

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen metin ().

• alıcı şahıssa sistemden gelen adrese göre yapıyoruz vekaletteki adres ne olursa olsun
    alıcı şirketse şayet vekaletteki adrese göre yapıyoruz
    SAYGILAR....