Araç Üzerine Konulan rehinler

• Plakası değişmeden stışı yapıldı ise, bağlı bulunduğu trf.şb.ne tebligatı gerekir. Nakil olarak satışı yapılmışsa hem geçiciden çıkan trf.şb.ne hemde satış yapılmadan önceki trf.şb.ne tebligatı gerekmektedir. Rehin işlemi sistemden yapılmadığından ilgililere (özelliklede rehin alacaklısına) durumun riskleri anlatılmalıdır. Rehin sonrası ilgililer aracın bağlı bulunduğu/bulunacağı trafik şb.ne ivedilikle yönlendirilmelidir.

• Plakası değişmeden stışı yapıldı ise, bağlı bulunduğu trf.şb.ne tebligatı gerekir. Nakil olarak satışı yapılmışsa hem geçiciden çıkan trf.şb.ne hemde satış yapılmadan önceki trf.şb.ne tebligatı gerekmektedir. Rehin işlemi sistemden yapılmadığından ilgililere (özelliklede rehin alacaklısına) durumun riskleri anlatılmalıdır. Rehin sonrası ilgililer aracın bağlı bulunduğu/bulunacağı trafik şb.ne ivedilikle yönlendirilmelidir.

değerli kardeşime katılıyorum

• evet arkadaşlar bende sizlere katılıyorum. Fakat dün başıma gelen olay şöyle; Araç satışı İstanbul'da oluyor, Plak değişikliğinde bulunulmuş ve Ayvalık Traf.Tesc. yeni plakası olacak. Satıştan üç gün sonra dün bizde rehin konuldu. Rehin alacaklısını bu konuda uyardık ve o da Ayvalık Traf. müracaat etmiş fakat ordakiler Plaka değişikliği beyan edildiğinden 34 plaka üzerine rehin koyarsın fakat plaka değişince o plaka üzerine rehnin geçmez demiş. Muvafakatname istiyormuş trafik. Yeni çıkacak plakaya rehin gelirilmesi diye. Şu trafikleri zaten hiç anlamıyorum. Rehin alacakısı da beni arıyor. Nasıl olacak diye. İnanın ilk kez böyle birşey duyuyorum. Şaşkınım hala...!!!

• emine hanım yorumunuzu okudum bi konu var eğer trafik deki memura ilğili arça rehin koyulduğuna dair belge ibraz etmişse buda noter onaylıysa ilgiliden neden tekrar muvafakatname isteniyorki

• Satış sonrası sistem otomatik olarak gecici tescil belgesine hangi trafik birimine gideceğimizi not düşüyor zaten. sizde rehin senedini gecici tescildeki trafik şubeye göndereceksiniz. plaka ile alakası yok