ZENworks Programı...

• Değerli Meslektaşlarım, ZENworks denen bir program var programın kurulum amacı TNB Bilgi İşlemin bütün güncellemeleri kimsenin haber dahi olmadan bu program üzerinden gerçekleştirmesi idi, ama şuan bi işe yaramıyor ileridede yarıyacağı meçhul ve 1 gb boyutunda olan bu program bilgisayara harman kovduruyor güncellemeye başladımı bütün faaliyetler sekteye uğruyor birinci sorum ZENworks denen lüzumsuz programı kaldırsak bir sıkıntı olur mu ... ? ikinci sorum ZENworks denen lüzumsuz programı bilgisayara format attıktan sonra tekrar kurabiliyormuyuz ... ? şimdiden vereceğiniz değerli ve yol gösterici cevaplarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum, selam ve dua ile...

<p>İNSANDA YOKSA EDEP... NEYLESİN MEDRESE NEYLESİN MEKTEP... OKUSA ALİM OLSA MERKEP... BAK YİNE MERKEP YİNE MERKEP...</p>

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen metin ().

• TNB BİM uzaktan yardım verdiği zaman bu programı bazen kullanıyor diye biliyorum, o yüzden her an lazım olabilir. Kaldırıp yeniden kurmakta sıkıntı yok, ben kaldırıp tekrar kurdum.

• Değerli meslektaşım,
    Evet sözünü ettiğiniz prg. bilgisayarın RAM hafızasından epeyce kullanıyor(yavaşlatıyor). Lakin bir takım prg.güncellemeleri bu program kendisi yapmaktadır(xps viewer-geçici tescil görüntüleme). Şayet bilgisayarının donanım özellikleri çok iyi değilse makineden uninstall edebilirsin. Ama tnb yi iyi takip edip birtakım güncellemeleri takip etmek kaydı ile...Kolaylıklar

• Değerli Meslektaşlarım ZENworks ve VPN nin tekrar kurulum adresleri buraya yazarmısınız format atmayı düşünüyoruz bilgisayarlara, selametle...

<p>İNSANDA YOKSA EDEP... NEYLESİN MEDRESE NEYLESİN MEKTEP... OKUSA ALİM OLSA MERKEP... BAK YİNE MERKEP YİNE MERKEP...</p>

• Değerli Meslektaşlarım,
    VPN nin formattan sonra tekrar kurulum kısayolunu ben aşağıya yazıyorum yanlız TNB setisine girişiniz açık olmalı bu kısayolu TNB Duyurular ve Form bölümünde ki Diğer projeler başlığı altında bir noterimizin sorusuna verilen cevaptan aldım, bilen arkadaşlarımda ZENworksun kurulum kısayolunu yazarsa sevinirim, selam ve dua ile...
    http://www.tnb.org.tr/NOTER/TNBVPNBilgi.aspx

• ZENworks programının ne işe yaradığı dün ortaya çıktı. vezne programı otomatik güncellenmiş, Vezne açıldığında kobil kullanımı ile ilgili uyarı gelmektedir.

Alıntı

Elektronik Ortamda Araç Satış, Devir ve Tescil projesinde Vezne bilgisayarında elektronik anahtar kullanımına ilişkin uygulamanın başlangıç tarihi 2010/77 sayılı Genel Yazı ile duyurulmuş ve ertelenmiştir. Bu kapsamda Vezne bilgisayarlarında Elektronik Anahtar (Kobil) kullanılmadan mevcut uygulamaya devam edilmektedir.Vezne programının açılışındaki konu hakkındaki mesaj dikkate alınmamalıdır.

TNB Anasayfadan alıntıdır.

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen ÖZGÜR İLTAŞ ().