belediye araç alımı

• izinli olduğum süre içerisinde noterlikte belediye araç alımı yapmış araç yeni kullanım amacı resmi plaka, yeni kullanım şekli belediye olarak işaretlenmiş, ve satış yapılmış plaka 38 ve trafik aracın ruhsatını vermiyo yani tescil etmiyo ne 28 plaka olarak nede 38 plaka olarak ben bu işlemi yapamam benim proğramında yok diyo yeniden bi başkasına satın tekrar belediye normal hususi olarak alsın sonra resmi plakaya çevirsin diyo bunuda belediye kabul etmiyo.. şimdi belediye bu işi mahkeme çözecek die hiç belediyeye araç alımı yapan varmı .. cvplar için şimdiden tşklerr.. ???

• izinli olduğum süre içerisinde noterlikte belediye araç alımı yapmış araç yeni kullanım amacı resmi plaka, yeni kullanım şekli belediye olarak işaretlenmiş, ve satış yapılmış plaka 38 ve trafik aracın ruhsatını vermiyo yani tescil etmiyo ne 28 plaka olarak nede 38 plaka olarak ben bu işlemi yapamam benim proğramında yok diyo yeniden bi başkasına satın tekrar belediye normal hususi olarak alsın sonra resmi plakaya çevirsin diyo bunuda belediye kabul etmiyo.. şimdi belediye bu işi mahkeme çözecek die hiç belediyeye araç alımı yapan varmı .. cvplar için şimdiden tşklerr.. ???

ben yaptım
    satış ekranında
    hususi-normal şimdiki şekli
    yeni kullanımıda resmi-belediye olarak seçiceksiniz

yeni kullanım şeklinde hata yapmışınızdır o yüzden trafik vermiyodur
    tabiki bu satışta plakalar alınıp imha edilecek
    tescil belgesi alınacak
    böyle yaparsanız sorun olmaz.Saygılar.

• Yapılması lazımdır, nasıl olmuyor hayret.
    Normal plakalı bir aracın resmi plaka kullanacak kurumlara satışı ve tescili
    Tescile İlişkin Geçici Belge düzenlenecek,
    Araç tescil belgesi ücreti noterce tahsil edilecek,
    Satışta kullanılan araç tescil belgesi iptal edilerek noterce muhafaza edilecektir.
    Aracın plakası noterce alınarak kullanılamayacak şekilde iptal edilecek, aynı plaka araç sahibi
    tarafından resmi plaka olarak bastırılarak, trafik tescil kuruluşunda mühürlenecektir.

Trafik EGM nin kendi genelgesiyle çelişiyor. Biz ASBIS sistemine geçmeden önce yapmıştık. Hiç sorun olmamıştı. Trafik şubesinde bir bilgi eksikliği olabilir.

• muradım sanırım sıkıntının sebebi
    şimdiki hali-hususi-normal
    yeni hali-resmi-resmi yaptığı için
    trafik sorun çıkarıyo
    aslında
    yeni şekli-resmi-belediye olması lazımdı
    sıkıntı nın sebebi budur sanıyorum.

• araç yeni kullanım amacı :resmi plakalı
    araç yeni kullanım şekli :belediye.noter bey bu şekilde işaretlemiş
    belediye illa resmi plaka olacak demiş noter beyde resmiyi işaretlemiş
    trafik tescil etmiyo belediye mahk vercem diyo....

• araç yeni kullanım amacı :resmi plakalı
    araç yeni kullanım şekli :belediye.noter bey bu şekilde işaretlemiş
    belediye illa resmi plaka olacak demiş noter beyde resmiyi işaretlemiş
    trafik tescil etmiyo belediye mahk vercem diyo....

o zaman trafik size sorluk çıkarıyor
    gerekli yerlere şikayet edin
    noterler birliğine başvurun
    bu konuda yardımcı olacaklardır.

• Trafik tescil etmiyor diyorsunuz.
    isterseniz. aracın eski plakasını girerek şuanda araç kimin adına ve ne olarak kayıtlı bir bakarsanız. sorunun çözümünde nasıl hareket edeceğinizi görürsünüz.
    saygılarımla..

• Trafik tescil etmiyor diyorsunuz.
    isterseniz. aracın eski plakasını girerek şuanda araç kimin adına ve ne olarak kayıtlı bir bakarsanız. sorunun çözümünde nasıl hareket edeceğinizi görürsünüz.
    saygılarımla.. keşap belediyesi çıkıyo ama trafik ruhsatı vermiyoo

• Abi ilk mesajları okursanız abi orda yazıyor.Sorun tamamen trafiğin keyfi davranışı abi bu sorun ancak birlik tarafınan çözülür diye düşünüyorum.Saygılar.

• Sevgili Dayı'ya katılmakla birlikte, siz işlemi yapmışsınız ASBİS size onayı vermiş, bırakın kim kimi şikayet ediyorsa etsin, siz rahat olun, belediye aracın sigortasını, fenni muayenesi yok ise tamamlayıp plaka ve ruhsatları almak için yazılı şekilde trafik tescil müdürlüğüne müracaatını yapsın, tescil müdürlüğü de yazılı şekilde neden yapmadığını açıklar, böylece belediye yargı yolunu seçer.

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...

• Sevgili Dayı'ya katılmakla birlikte, siz işlemi yapmışsınız ASBİS size onayı vermiş, bırakın kim kimi şikayet ediyorsa etsin, siz rahat olun, belediye aracın sigortasını, fenni muayenesi yok ise tamamlayıp plaka ve ruhsatları almak için yazılı şekilde trafik tescil müdürlüğüne müracaatını yapsın, tescil müdürlüğü de yazılı şekilde neden yapmadığını açıklar, böylece belediye yargı yolunu seçer.

nokta..
    işte budur

• Sevgili meslektaşım araç tescili ile ilgili sorunlarda Emniyet Genel Müdürlüğünde 0312.412 40 72 - 0.312.412 25 93 MUSTAFA BEY, İLHAN BEY ve TÜLAY HANIM tescil işlemleriyle ilgilenmekte olduklarını duyduk. Yararlı olacağını ümit ediyorum. Sevgi ve saygılarımla...

• biz yeni yaptık x belediye si başka bir x belediyeye satışını gerçekleştirdik resmi plakalı trafikten çekmeli diğeride trafiğe çıkardı resmi plakalı olarak bir sorun olmadı resmi plaka belediye olarak işaretledim sizdede sorun olmaması lazım sadece çekme belgelilerde ruhsatın tasdikli fotokopisini istiyorlar veya tescil kuruluşundan muayene için kullanılmak üzere yazı onu mutlaka almaları gerekiyormuş satışdan önce