HAC VE UMRE ZİYARETİ -MUVAFAKATNAME

• arkadaşlar size bu konu ile ilgili 4 Soru sormak istiyorum
    1-Muvafakatnameye pasapport numarasını yazmak zorunlumu
    2-Yazım nette beraberinde yanında götüreceği kişinin ismini giriniz bölümüne ne yazmamız gerekir.
    3-Kimler Muvafakat edebilir. hac a gidecek kişinin annesi ve babası ölmüş ise ne yapılmalıdır.( Dayısı veya amcası yazılbilir mi?)
    3-vezne kodunu ve ne kadar tuttuğunu yazar mısınız?

Yazimnette yazan:
    ...doğumlu Kızım ... nın hac ve umre ziyareti için ( ) ile birlikte Suudi Arabistana gidip gelmesine, seyahat etmesine ilgili devletin talebi üzerine muvafakat ederim.

Müstenidat olarak kimlik ekliyeceğim

teşekkür ederim.Saygılar:)

• 1- Hayır
    2-Benimle Birlikte
    3-Ailedeki erkekler, eşi, abisi ,babası
    4-37.1 Normal Muvafakatnameden kesilecek
    Kimliğe eklemene gerek yok

• ben diyanetin istediği örneği aynen yayınlayayım
    varsa pasaport numarası
    pasaport numarası yoksa
    onun yerine T.C. kimlik numarası ile yapabilirsiniz
    MUVAFAKATNAME

Eşim, (Bekar ise Kızım) TR -[] nolu pasaport hamili [], dayısı [] ile umreye gidip gelmesine muvafakat ediyorum.

TAAHHÜT EDEN: MUVAFAKAT EDEN
    Dayısı Babası veya Eşi
    [ ] [ ]

TAAHHÜTNAME

[] doğumlu [] kızı TR -[] nolu pasaport hamili yeğenim [] umre ziyareti için Suudi Arabistan'a götürüp getirmeyi taahhüt ediyorum.

TAAHHÜT EDEN MUVAFAKAT EDEN
    Dayısı Babası veya Eşi
    [ ] [ ]

• 1- Diyanet ile gidilecekse Evet
    2- Götürecek kişinin kimlik bilgileri (vekil ekleme modülü yeterlidir), Kimlik bilgilerinin başına muvafakat edene yakınlık derecesi yazılır (eşim, kızım, yeğenim, torunum vs.). Diyanet ile gidecek iseler götürecek kişininde pasaport numarası yazılmalıdır.
    3- Yabancı bir kişi ile de gitse amcası, dayısı vs. yazılabilir çünkü bunu beyana göre yazıyoruz.
    4- 37.1 kodundan kesilip 25,48.-TL dir.
    5- Götürecek kişide taahhütnamede bulunup, götüreceği kişinin yakınlık derecesi (kızım, yeğenim, torunum vs.), diyanet ile gidecekse pasaport numarası ve götürülecek kişinin kimlik bilgileri yazılır. Taahhütname kodu 33,1 olup masrafı muvafakatname ile aynıdır.
    6- Kimlik fotokopisi eklemeye gerek yoktur,
    selam ve dua ile...

<p>İNSANDA YOKSA EDEP... NEYLESİN MEDRESE NEYLESİN MEKTEP... OKUSA ALİM OLSA MERKEP... BAK YİNE MERKEP YİNE MERKEP...</p>

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen metin ().

• 2-Yazım nette beraberinde yanında götüreceği kişinin ismini giriniz bölümüne ne yazmamız gerekir. ( amcam, dayım, vs. ile birlikte gitmesine şeklinde olacak)

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...

• evet ilgili istiyorsa taahhütname ve muvafakatname yapılacak.aynı evraktada düzenliyebilirsiniz. Ayrı ayrı da düzenliyebilirsiniz.Birlikte giden kişi taahhütname,eşi veya muvafakat eden kişi kimse onada muvafakatname

• İkisini bir arada yapmak ifadelerde karışıklığa neden olabilir onun için ayrı ayrı yapmak daha iyi diye düşünüyorum selam ve dua ile...

<p>İNSANDA YOKSA EDEP... NEYLESİN MEDRESE NEYLESİN MEKTEP... OKUSA ALİM OLSA MERKEP... BAK YİNE MERKEP YİNE MERKEP...</p>

• evet ilgili istiyorsa taahhütname ve muvafakatname yapılacak.aynı evraktada düzenliyebilirsiniz. Ayrı ayrı da düzenliyebilirsiniz.Birlikte giden kişi taahhütname,eşi veya muvafakat eden kişi kimse onada muvafakatname

MUVAFAKATNAME

Eşim, (Bekar ise Kızım) TR -[] nolu pasaport hamili [], dayısı [] ile umreye gidip gelmesine muvafakat ediyorum.

TAAHHÜT EDEN: MUVAFAKAT EDEN
    Dayısı Babası veya Eşi
    [ ] [ ]

TAAHHÜTNAME

[] doğumlu [] kızı TR -[] nolu pasaport hamili yeğenim [] umre ziyareti için Suudi Arabistan'a götürüp getirmeyi taahhüt ediyorum.

TAAHHÜT EDEN MUVAFAKAT EDEN
    Dayısı Babası veya Eşi
    [ ] [ ]

<p>"İNSANİ YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN"</p>

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen VERDELENTEL ().

• BUNU TEK BİR İŞLEMDE YAPARSAK VEZNEYİ NASIL KESECEĞİM İMZA :2 MUVAFAKATTAN MI KESCEM