TNB NİN GÖNDERDİĞİ BÜTÇE FAZLASINI YAZISI

• İlgi; 04.11.2010 tarih ve 277-22364 sayılı genel yazımız.

1-39.Kongre kararı ile 05.06.2010 tarihinde birleştirilen, birleştirme sonucu yeni oluşturulan ve 10.12.2010 tarihinde yürürlüğe giren TNB. Üyelerinin dayanışma yardımlaşma emeklilik meslek içi birikimlerinin sağlanması ve değerlendirilmesi sistemi yönetmeliği hükümlerine göre yapılan faiz dağıtımı sonucunda 31.12.2010 tarihi itibariyle mevcudunuz 1.041,06 TL sına ulaşmıştır.
    2-Ve yine 01.04.2009-31.03.2010 bütçe dönemine ait bütçe fazlasının aynı döneme ait iştirakleriniz nispetinde dağıtımı sonucunda hissenize isabet eden bütçe fazlası 212.41 tl dır.
    Bütçe fazlasından hissenize isabet eden miktar 10.01.2011 tarihi yönetim kurulu karar gereğince 01.01.2011 tarihi itibariyle fon cari hesabınıza aktarılmıştır.
    İlgi sayılı yazımızda da belirtildiği üzere bütçe fazlası 212,41 tlsının 2011 ocak ayı muvazene defteri gelir hanesine noterlik dışı geliri olarak kaydedilmesi, bu miktarın aylık işçetveline yansıtılmaması ve peşin vergi ödemesinde dikkate alınması gerektiğinin bilinmesini rica ederim

arkadaşlar TNB böyle bir yazı göndermiş ne yapmam gerekiyor.. ayrıca ben Ocak ayı muvazeyi yazdım yardımcı olur musunuz?

• vergilendirme 1. dönemi (geçici vergi) 1. 2. ve 3. aylar olduğu için istediğinize yazabilirsiniz.

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...

• ARKADAŞLAR NOTER HANIMA GELDİ YAZI 1 ŞUBAT TARİHLİ
    İŞ CETVELİ VE DİĞER EVRAKLAR GÖNDERİLMİŞTİ ANCAK NOTER HANIM
    İŞ CETVELİNİ BOZMUYOR DUYA OCAK AYINA İŞLEDİ.
    BU ZATEN SADECE GELİRİ İLGİLENDİRİYOR.
    İŞ CETVELİNE YANSIMIYOR
    O NEDENLE OCAK AYINA GEÇMİŞ DAHİ OLSA YAZABİLİRSİNİZ ÇÜNKÜ BİRLİKTEN GELEN YAZIDA OCAK AYINA YAZIN DİYOR.

• İsmetali bey
    haklısınız, iş cetvelini değiştirmiyor ama muvazeneye yazılınca
    vergimizi değiştiriyor ve yazı gelmeden önce biz vergi beyannamemizi de vermiş
    ve ödemesini yapmıştık. Bu yüzden yazıda ocak denmesine rağmen, şubatın ortasında gönderdikleri için
    mecburen şubat muvazenesine işleyeceğiz :)

• İsmetali bey
    haklısınız, iş cetvelini değiştirmiyor ama muvazeneye yazılınca
    vergimizi değiştiriyor ve yazı gelmeden önce biz vergi beyannamemizi de vermiş
    ve ödemesini yapmıştık. Bu yüzden yazıda ocak denmesine rağmen, şubatın ortasında gönderdikleri için
    mecburen şubat muvazenesine işleyeceğiz :)

hangi vergiyi değiştiriyor onu anlamadım (geçici-gelir vergisi diyecem vakit var)

• Arkadaşlar,
    bahse konu olan yazı geldiğinde,
    " aa olur mu ama, biz geçici gelir vergisi beyannamemizi verdik, ödedik bile" diye düşündüm, sonra ocak muvazenesinin bizim 4.dönem vergisini etkilemediğini hatırlayıp, kendi kendime gülmüştüm :D

Sonra, forumda bu konu açılınca, beynim artık o kadar şartlanmış ki, aynı yanılgıya tekrar düştüm ve hiç düşünmeden aynı şeyi sizlerle paylaştım, durum bundan ibaret ve bu kadar basittir :D

Sizleri merakta bıraktığım için kusura bakmayın :D :D

• Harikasın ablacım ;)

ocak veya şubat aylarına yazabilirsiniz. önemli olan vergi dönemine denk gelmesi, ayrıntılara fazla takılmamak lazım.

sanırım konu açıklığa kavuşmuştur.

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...